dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
30Y: Lécci áltass

30Y - Lécci áltass

off off off off off
Semmi szédítő magasság
Előadó: 30Y
Album: Semmi szédítő magasság
Megjelenés: 2007
Hossz: 5:51
Szövegírók: Gradvolt Endre
Varga Ádám
Beck Zoltán
Beck László
Sárközy Zoltán
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: CLS Records
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 6, összesen 42972 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Lécci áltass

ha engem faggatsz akkor
nem vagy biztos magadban
csak annyit tudok hogy alattad
pina alattam meg fasz van
közhelyek annyiszor
jönnek ki a számon
mert mondanom kell akkor is
ha a jó szót nem találom

plombáld le a múltad
én is leplombálom
mérje meg biztosan
azt hogy mit ér az élet
és amikor majd
fekszel a díványon
ami le van mérve tényleg
azt mind elmeséled

plombáld le a múltad
én is leplombáltam
mert úgy folyik rajtad
keresztül az élet
és megakasztja
majd a vízórádat
a vízkő mert az
nálad keményebb

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Létminimum alatt élő előadóművészeket támogatott az EJI

Több mint 500, a létminimum alatt élő magyar előadóművész megélhetéséhez nyújtott segítséget az Előadóművészi Jogvédő Iroda 2025 első felében.

 

Havi nyugdíj-kiegészítő támogatást 267 olyan elismert előadóművész kapott, akik alacsony nyugdíjuk mellé semmilyen más juttatásban nem részesülnek, 166 rászorult pedig egyszeri segélyhez jutott. Az átlagos támogatási összeg 130 ezer forint volt.

 

Idős korukban a rangos előadóművészek különböző művészeti ágakban eltérő mértékben kerülhetnek nehéz anyagi helyzetbe. Ebből a szempontból talán a könnyűzene világa a legmostohább, ahol egyik pillanatról a másikra el lehet veszíteni a népszerűséget és azzal együtt a jövedelem nagy részét.

 

A könnyűzenészek körében a mai napig nehéz elültetni az időskori öngondoskodásra való felkészülés gondolatát.

 

Akik aktív életük során nem kaptak magas állami, szakmai kitüntetést, előfordul, hogy nehéz öregkornak néznek elébe. Rajtuk segít az EJI azzal, hogy a szolidaritás jegyében egyszeri támogatást, vagy rendszeresen nyugdíj-kiegészítést nyújtanak számukra.

 

A juttatás fedezetét a jogdíjak révén maguk a művészek termelik meg. A támogatásért bármely előadóművész folyamodhat, aki megfelel a feltételeknek.

 

Az összegről a kérelem alapján a Jogdíjbizottságok javaslatára az EJI elnöksége dönt


A nyugdíj-kiegészítés havi összegét az EJI a mindenkori legkisebb öregségi nyugdíj 35-200 százalékában, különös méltánylást igénylő esetben legfeljebb annak 300 százalékában határozta meg.

 

A létminimum alatt élő művészek állami nyugdíját akár meg is duplázhatja ez a kiegészítő járadék.


Fotó: illusztráció/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás