Előadó: | Harsányi Gábor |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Havasy Viktor |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | sláger, táncdal |
Címkék: | bohókás, csajozós, pénz, retro, szerelmes, vicces, vidám [+] |
Hej, mösziő, parlévu france? No?
Spekken zi dajcs? No?
Du ju spik inglis?
Parlévu franszoá miszter,
Spekken zi dajcs mösziő?
Ha bennem egy belföldit tisztel
Az üzletünk megköthető.
Csillog a cucc a kezemben,
Önre kacsint ez a kincs,
És erről jut sajna eszembe,
Hogy egy huncut vasam sincs!
Rézmozsarat vegyenek,
Mily bűbájosan antik,
Rézmozsarat vegyenek,
Ez mostanság romantik!
Ebbe tört borsot az öreganyám
A nagypapa orra alá,
Rézmozsarat vegyenek,
Már a készletem nem tart soká!
Hej, mösziő, parlévu france? No?
Du ju spik inglis? Jesz?
Én nem. Ha-ha-ha
Kis mozsaram ezeréves
Rajta dicső a penész,
Énnekem nincs ezer évem,
Már estére kell ez a pénz!
Randira vár ma a drága,
Indul egy új szerelem,
És mégsem lehet, hogy egy lányka
Már a startnál fizessen!
Ha-ha-ha ...
Rézmozsarat vegyenek,
Mily bűbájosan antik,
Rézmozsarat vegyenek,
Ez mostanság romantik!
Ebbe tört borsot az öreganyám
A nagypapa orra alá,
Rézmozsarat vegyenek,
Már a készletem nem tart soká!
Rézmozsarat vegyenek,
Lá-lá-lá ...
Rézmozsarat vegyenek,
Lá-lá-lá ...
Úgy tűnik, megmarad ez a mozsár,
Csak kárba veszett az idő.
De akkor is érte megyek,
És egy sétára vendégem ő!
Új pályázatot írt ki a Fábián Juli Emlékalapítvány a nehéz egészségügyi, szociális, vagy egyéb okok miatt kedvezőtlen helyzetben lévő zenészek és zeneipari háttérmunkások támogatására.
Elsősorban a könnyűzene és a dzsessz területén működő, nehéz helyzetben lévő zenészek, zenei előadóművészek, oktatók, zeneszerzők, és a zenei produkciókban közreműködő egyéb zeneipari szakemberek jelentkezését várják.
A pályázat kritériumai között szerepel az is, hogy a fő kereseti forrás a zene kell, hogy legyen
- Azok pályázhatnak, akiket szociális és/vagy egészségügyi élethelyzetük, egészség-károsodásuk, korral kapcsolatos problémáik, vagy egyéb okok miatti élethelyzetük tartósan vagy ideiglenesen akadályoznak művészetük gyakorlásában - fogalmazott Szepesi Mátyás, az Alapítvány kuratóriumának elnöke.
Kizárólag azoknak a pályázóknak a kérelmét várják, akiknek fő kereseti forrása a zenei előadóművészet vagy a zeneipari közreműködés, a könnyűzene és a dzsessz.
A pályázat technikai részletei
A jelentkezést emailben kell elküldeni erre a címre. A pályázat beadási határideje 2025. október 31., az elbírálás november 20-án lesz.
A kérelmezőnek személyes adatai megadása mellett röviden indokolnia kell kérelmét, egészségügyi okok miatti kérelem esetén mellékelni annak orvosi alátámasztását, illetve a szükségesnek tartott összeget, összefüggésben az indoklással.
A beérkező kérelmeket az alapítvány mellett működő tanácsadó testület segítségével bírálja el a kuratórium.
A 2017 decemberében tragikusan fiatalon elhunyt énekesnőről, Fábián Juliról elnevezett alapítvány 2018-ban indult. A szakma és a közönség által az egyik legtöbbre tartott magyar díva 2007-ben és 2008-ban a Montreux Jazz Voice Competition legjobb nyolc énekese közé jutott. A dzsessz és a pop műfajában számos sikeres produkció részese volt: szerepelt az Erik Sumo Bandben, a Barabás Lőrinc Eklektric-ben, készített lemezt a Fábián Juli Jazz Riff-fel, Sárik Péter zongoristával és Zoohackerrel is.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik