dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Záray Márta: Félek én (Stranger in Paradise)

Záray Márta - Félek én (Stranger in Paradise)

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Záray Márta
Album: Keressük!
Szövegírók: Bradányi Iván
Wright Robert Craig Bob
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: sláger
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 7349 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Félek én (Stranger in Paradise)

Félek én, nekem minden oly idegen,
oly furcsa e bűvölet, mely átfut a szívemen.
Ha itt vagy minden más, felkavar ez a szerelem,
én nem értem, mért van így, de kellesz nekem.

Megláttalak sok éve téged,
azóta senki más nem érdekel.
Megláttalak, azóta élek,
bármit teszel, soha nem megyek el.
Mondd, hogy nincs mitől féljek én,
mondd, hogy tart még a szerelem,
mondd azt is, hogy itt maradsz,
hogy bánatom ne legyen!
Mondj ezernyi szép mesét,
minden szavadat elhiszem,
vagy hallgass, hisz épp elég,
hogy itt vagy velem!

Megláttalak sok éve téged,...
...hogy itt vagy velem!
Hogy itt vagy velem! (Itt vagy velem!)
Hogy itt vagy velem! (Itt vagy velem!)
Hogy itt vagy velem! (Itt vagy velem!)

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be a Fonóban

Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.



 

A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.

 

A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.

 

A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni. 


A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon. 


Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.

 

A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.

 

A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.

 

Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.


Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.


Kiemelt kép: illusztráció/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás