Előadó: | Védett férfiak |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Álmodtad az éjjel: érzed - menni kell,
Mi lesz veled? Senki nem felel.
Arcodon egy álarc, szíveden még kő,
megszólít egy hang: ím eljött az idő!
Indulj a holnapért, bár messze még a cél.
Húzd, húzd a gyeplőt, az első te legyél.
Az éjszaka oly hosszú volt, most kinyílt a tér,
vérszínű a hajnal, s a Nap nyugatra tér-
Rád vár a hajnal a pusztaságon át -
Szállj, szállj sólyom szárnyán keress új hazát -
Égigérő hegyeken át majd két folyóhoz érsz
Messzi idők határán végül hazatérsz.
Vár ránk a hajnal - a lelkünk tűzben ég,
Hét dombon, hét vezérnek: áldott menedék -
Ezer névből ezer népből a vér egyet kíván -
Kit megjelölt az ég: induljon szarvasok nyomán.
Vár ránk a hajnal,
vár ránk az út.
Vár ránk a hegyeken túl -
Vár ránk egy új föld,
vár ránk az ég -
Otthonról,
indulj hazafelé.
Rád vár a hajnal - hallgasd dobok zaját -
Puszták büszke népe, itt talált hazát -
A hajnali szél messze hordja a békesség szavát -
A szívedre hallgass:
Ez az ország a hazád!
Vár rád a hajnal,
vár ránk az út -
Várnak ránk a hegyeken túl -
Vár ránk egy új föld -
vár ránk az ég -
Otthonról
indulj hazafelé.
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik