


| Előadó: | Kovács József |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
|
Dobos Attila |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Táncdal |
| Címkék: | Keressük! |

Próza:
"Hallottatok-e Szabó Ildikóról?
Nem csongorádi, budapesti lány,
Ha ismernétek Szabó Ildikót,
Több megértéssel figyelnétek rám!"
A dalszöveg:
A talált tárgyak osztályára mentem,
Mert elvesztettem én az eszemet!
A hivatalnok meghallgatott csendben,
S a bajsza alatt nagyot nevetett.
Volt már borúsabb, lesz még vidámabb,
Engem a Szabóék ne sajnáljanak!
Hahaaaj, hahaaajjjjj, haj hopp!
Hogy kigúnyol az úr, azt bánja kánya,
Bár magyar ügyfél ilyet nem szeret!
De tudja meg azt, hogy a kedves lánya,
Akinél az eszem elveszett!
Volt már borúsabb, lesz még vidámabb,
Engem a Szabóék ne bosszantsanak!
Hahaaaj, hahaaajjjjj, haj hopp!
A tényállásból jegyzőkönyv lett végül,
Mit áthatott a jogrend szelleme!
És szólt, a lányát vegyem feleségül,
Vagy ne találkozzam többé vele!
Volt már borúsabb, lesz még vidámabb,
Engem a Szabóék ne ugrassanak!
Hahaaaj, hahaaajjjjj, haj hopp!
Édesanyám nem keresztelt Pálnak,
Palira hát senki ne vegyen!
Adja csak a kedves lányát másnak,
Én inkább hagyom veszni az eszem!
Volt már borúsabb, lesz még vidámabb,
Engem a barátok ne sajnáljanak!
Lá-lá lá-lá-lá, lá-lá-lá-lá-lá,
Lá-lá lá-lá-lá, lá-lá-lá-lá-lá,
Házasság dolgában nem viccelhetek,
Szabóék családja, Isten veletek!



Nagyszabású koncertek, családi programok, adventi séták, irodalmi és táncos estek, továbbá iparművészeti vásár és szabadtéri kiállítás is várja a családokat november 29. és december 31. között a Várkert Bazár adventi programsorozatában.
A Mikulásváró családi napon december 6-án fellép a Kolompos együttes, és látható lesz a Kippkopp a hóban című bábmusical.
Az adventi vasárnapokon ingyenes kézműves foglalkozásokon lehet majd adventi koszorút készíteni a Rendezvényterem aulájában, de magyar iparművészek is kínálják majd saját portékáikat a De la Motte–Beer-palotában megrendezendő adventi vásáron december 12. és 14., valamint 19. és 21. között.
Kiemelt program a Sisi karácsonya című adventi sétasorozat, valamint a Legyen ünnep a Földön!- Retro teleink világa című szabadtéri kiállítás, amelyen
a XX. század második felének téli időszakkal, ünnepekkel kapcsolatos tárgyi kultúráját mutatják be
a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum gyűjteményéből válogatott kultúrtörténeti rekvizítumok és ismeretterjesztő szövegek segítségével.
November 29-én Szebényi Dániel Újratervezés című lemezbemutatójára várják az érdeklődőket.
November 30-án a Sárik Péter Trió és Koszorus Krisztina közös produkciójának ad otthon a helyszín. December 7-én duplakoncertet ad a Budapest Bár, a Honeybeast pedig Összhang – nyitány című produkciójával lép fel december 13-án.
December 17-én Soltész Rezső és zenekara lesz a vendég
A koncerten a szerző legújabb dupla albumának szimfonikus hangszerelésű dalai, valamint olyan karácsonyi klasszikusok hangzanak majd el, mint a Csendes éj, vagy az ABBA-tól a Happy New Year. Az énekest a Szolnoki Szimfonikus Zenekar, ifj. Rátonyi Róbert zongoraművész és egy hagyományos beategyüttes kíséri, a koncert vendége Lukács Sándor színművész lesz.
Urbányi Zóra magyar-amerikai dalszerző-énekes Egy este, egy érzés, egy hang című, dupla koncertjével tér vissza a Várkert Bazár színpadára december 20-án, másnap pedig
a StEfrem Férfikar adventi és karácsonyi műsora lesz hallható Szirtes Edina Mókus vendégszereplésével.
Az Ivan & The Parazol december 27-én lép fel, másnap pedig a Modern Art Orchestra ünnepli fennállásának 20. évfordulóját egy gálakoncert keretében, amelynek vendége lesz mások mellett Harcsa Veronika és Törőcsik Franciska is.
Az előszilveszteri fellépő december 30-án idén is a Random Trip lesz, a szilvesztert pedig a Be Massive elektronikus partiján ünnepelheti a Várkert Bazár közönsége.
Az adventi időszak alatt a Halászó gyerekek teraszán ünnepi díszek és faszénen sült karácsonyi ételkülönlegességek, forró italok várják az arra sétálókat, a Dísz téri De la Motte–Beer-palotában megrendezendő adventi vásáron pedig a kortárs iparművészek nem csak portékáikkal, de különleges workshopokkal is várják az érdeklődőket a Rearticon Iparművészeti Egyesület közreműködésével.
Az adventi vasárnapokon ingyenes kézműves foglalkozásokon lehet adventi koszorút és apró ajándékokat, díszeket készíteni a Rendezvényterem aulájában.
December 14-én a Magyar Nemzeti Táncegyüttes előadásában a Téli tánc című darabot láthatja a közönség, amelyben elfeledett, letűnőben lévő magyar hagyományok és a jeles napok szokásai elevenednek meg, december 18-án pedig az Aposztróf irodalmi estet rendezik meg Fölötte álom-éneket dúdolnak címmel. Az est vendége lesz Gubik Petra színésznő-énekes, Mező Misi énekes és Kollár-Klemencz László zenész, író.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik