



rap1:
Leállok úgy mint máskor
hogy nívót kreáljak ide mint párszor
Bár tuti nem húz ki
most már innen senki mától
bébi ez az út; hogy megtalálhassam a hejem
nem megy minden flottul mégis vigyorog a fejem
de semmi pánik, hiszen körbevesz a sok földi
srácok fel a fejjel, hölgyeim, csak keep it dirty
a időmet kitölti mint mamám meséji régen
de a mesék világa helyett a valóságot élem
elrejtem énemet, hiszen szívják a véremet
nekem ez élvezet, amig nem félek, aztán ég veled
hallom az éneket egy távoli helyen talán megértheted
hogy bizonytalan vagyok énis, hisz mindenki tévedett
eddig, mert nem találtak meg azt amit kerestek
küzdöttek valamiért, de a harcban mint elestek
a pusztítást meg állíthatod szóval legyél résen
amig én is elrejtem magamban a büszkeségem
refr:
egy új ismeretlen hang keres a telefonból
a lelked hív megint és újra szól
hogy rab vagy kint, és rab vagy bent
a csaj se szeret, aki az ágyadban pihent
énis az utcákat járom újra a semmiért
keresek egy lány aki a zenéimben élt
ki tudja meddig húzom, hisz rég túl a huszon,
nem tudom ki venni, tegnap mit írtam a buszon
rap2:
a lábnyomom otthagyom minden centiméteren
a kezem mindent megérint, mégis üres az életem
a napjaim ködbe vesznek, és már csak arra vágyom
hogy reggelente ne egyedül ébredjek az ágyon
az élet megállt, viszont a napok haladtak,
akik sötétben jártak örökre rabok maradtak
maradj láthatatlan, hogy a világ ne vegyen észre
és nyugodtan elmerülhess a titkolt büszkeségbe
Csak a látszat a lényeg, és lazán feljutsz a csúcsra
ha valamit elrontassz, kamuzz és ne kezdj bele újra
ebben az elbaszott rendszerben elég ha jónak látszol
hiába tennél többet valaki úgyis meggától
szóval engedd, hogy az érzelmeiddel egy kicsit játszak
az ajtó zárva van, és a szabadság is csak látszat
de szállhatsz velem Te is, csak nézzel fel az égre
hisz úgyérzem, hogy megtaláltam az utamat végre



A következő hetekben fővárosi intézményekben folytatódik a Dirty Slippers zenekar Suliturné programja, amely mára az egyik legnagyobb kábítószer-ellenes ifjúsági programmá vált Magyarországon.
Lobó-Szalóky Lázár 2011-ben hozta létre a Suliturné programot, amely két részből áll: a zenészek egy fesztiválhangulatú koncertet adnak a diákoknak, majd közéjük ülnek és drogprevenciós előadást tartanak.
"Egyre nagyobb az igény erre a rendhagyó programra az iskolák és a fiatalok részéről is. A visszajelzések egyértelműen pozitívak, jelenleg több mint 200 iskola várakozik arra, hogy hozzájuk is eljussunk a Suliturnéval" - fogalmazott Lobó-Szalóky Lázár.
A zenekar nemrég tért vissza hét állomásos angliai turnéjáról, ahol kiderült: kinti lemezkiadójuk, a Reaction Management szeretné, ha a Suliturné program Magyarország után Angliában is elérhető lenne.
"Azt tapasztaljuk a Suliturné állomásain, hogy évről évre egyre nagyobb a problémát jelentenek a drogok a 14-18 éves korosztály számára. Mi zenészként elkötelezettek vagyunk 14 éve, hogy megmutassuk a fiataloknak:
kizárólag a drogok, az alkohol és az önpusztító életmód nélkül érhetik el a céljaikat, élhetnek sikeres és boldog életet"
- mondta el Lobó-Szalóky Lázár.
A zenész szerint nagyon aktuális ez a téma, hiszen "sajnos trendi lett olyan dalokat írni hazánkban is, amik a kábítószer fogyasztásra buzdítják a fiatalokat. Nincs semmilyen eszköz ezeknek a daloknak a terjedését meggátolni annak ellenére, hogy szerintem még maguk az előadók is tudják, hogy rendkívül káros, amit csinálnak. Ennél sokkal felelősségteljesebben kellene viselkedniük" - jegyezte meg Lobó-Szalóky Lázár.
A Dirty Slippers december 10-én az ORFK rendezvényén, majd december 12-én a BGSZC Pestszentlőrinci Technikumában folytatja a Suliturnét.
Fotó: Dirty Slippers