dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Watch My Dying: Háttal álmodó

Watch My Dying - Háttal álmodó

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Watch My Dying
Album: Keressük!
Szövegírók: Gaobr
Bori Sándor
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 18569 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Háttal álmodó

Ébren várom ki, míg a csörgés is álmodik
Három perc múlva lesz csak háromnegyed
Elmúlik majd talán ,úgy mint néhány szabály
Túl egyszerű. Máshogy nem mehet, máshogy nem lehet.

Békésebb dobbanás, bárcsak több volna tán!
Számolnám tovább, de arra nincs elég,
hogy mindig így legyen. Nézem, lábujjhegyen
csendben táncoló lélegzetét...

Falnak forduló, háttal álmodó
Foltosra fércelt maskarák alól
Néhány szótól hogy várhatnék többet,
Míg fénylő márványon eltörnek mind...?

Csend, persze nem marad, hajnallal meghasad
És egyről egyre jár, ameddig engedem
Meg sem fordulna még,
A számlap szilánkjain élezné még az elcsorbult perceket.

Ébren várom ki, míg a csörgés is álmodik
Három perc múlva lesz csak háromnegyed
Elmúlik majd talán úgy, mint néhány szabály
Túl egyszerű.
Máshogy nem mehet, máshogy nem lehet.

Falnak forduló, Háttal álmodó
Foltosra fércet, maskarát adó
Néhány szótól, hogy várhatnék többet,
Míg fénylő márványon, eltörnek mind

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Mozart Planet: 50 kistelepülésen ad koncertet a Concerto Budapest

Mozart Planet címmel 50 kistelepülésen ad koncertet a Concerto Budapest idén év végéig

 

A koncerteken Wolfgang Amadeus Mozart művei mellett Haydn, Mendelssohn, Bach, Beethoven, Schubert, Vivaldi, Bartók és Kodály kamaraegyüttesekre komponált alkotásai szólalnak meg a Petőfi Kulturális Program keretében.


A koncertek helyszínei

 

A koncerteknek Kondoros, Ják, Konyár, Bicske, Karcag, Mélykút, Balassagyarmat, Udvari, Sitke, Törökszentmiklós, Kápolnásnyék, Nagyberény, Letenye, Villány, Apc, Pusztaszer, Kisléta, Epöl, Apostag, Tiszadorogma, Orgovány, Bag, Erdőtarcsa, Csokonyavisonta, Létavértes, Jászdózsa, Halimba, Zirc, Elek, Zákányfalu, Dunaalmás, Buzsák, Szabolcs, Szamosszeg, Kismaros, Ugod, Nova, Rátka, Újkígyós, Makó, Verpelét, Vonyarcvashegy, Mozsgó, Iregszemcse, Cegléd, Fertőszentmiklós, Bánréve, Dunavarsány, Zsámbék és Magyaregregy ad otthont.

 

A koncertsorozat célja


A magyar zenei örökséget és az egyetemes kultúra értékeit olyan helyszínekre eljuttatni, ahol az élő klasszikus zenei előadás ritka kincsnek számít.

 

- Az egyik legfontosabb misszióm a Concerto Budapest Mozart Planet sorozata, amelyben országszerte kamarakoncerteket adunk. A Petőfi Kulturális Program szervezésében idén ötven vidéki településre viszünk Mozart Planet programot oda, ahol ritkán van lehetőség élő klasszikus zenét hallani. 


Hisszük, hogy a zene képes közösségeket formálni, identitást erősíteni és közös élményeken keresztül gazdagítani a mindennapokat.


A koncertekre a Liszt Intézetek meghívására nyolc ország fővárosában is sor kerül - fogalmazott Keller András, a Concerto Budapest főzeneigazgatója.

 

- Mozart zenéje mindenkit megérint, életörömöt sugároz és boldogságot ad, a "Mozart-bolygón" ebből a tiszta zenéből fakad az élet, és ha ezt akár csak egy órára is átélhetik az emberek, máris kicsit jobb hellyé válhat számukra a világ - tette hozzá a főzeneigazgató.


Videó itt.

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás