Előadó: | Rablóbanda |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Talán egy perc volt, talán egy pillanat,
Mely örökre megváltoztatott bennünk mindent.
Talán egy perc volt, talán egy pillanat,
De nyomait most is az arcomon viselem,
Mint egy belém égetett,
Megkülönbözteto jelet.
Nézd! Meggyötört, megkínzott testtel,
Félkarú óriásként fekszem.
Választ nem adok semmire, hiába faggatnak, kérdeznek.
Szemben az egész világgal, legvadabb éjszakában,
Eljövök érted, hogyha kell, a szemedbe port vetek-
-Mely por vigyázza az álmodat,
Hogy ebben a beteg világban,
Ne rémálmokkal kelljen küzdened.
Ha félsz, szorosan ölelj át,
Nem érhet semmi támadás,
Amíg itt vagyunk egymásnak ketten!
Harcolnunk kell!
Talán egy perc volt, talán egy pillanat,
De még mindig fogva tart hidd el!
Talán egy perc volt, talán egy pillanat,
De égeto fájdalomként hat bennem!
Mond! Miért tapostad meg a lelkem?
A pillanatot nem felejtem,
Amikor te azt mondtad, hogy nem,
Pedig én igent reméltem.
Szemben az egész világgal,
Egy csendes éjszakán majd,
Elmegyek toled, hogyha kell,
És engem már nem érdekel –
-Hogy más vigyázza az álmodat,
Hogy ebben a beteg világban,
Ne rémálmokkal kelljen küzdened.
Ha félsz, szorosan öleld át,
Nem érhet semmi támadás,
Én gondolok rád, de te ne gondolj rám!
Ne gondolj rám!
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik