


| Előadó: | Anconai szerelmesek /musical/ |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Fábri Péter |
|
Domenico Modugno |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | feldolgozás [+] |

Rúgtuk a labdát és egymást is rúgtuk de rég,
Csúzlival lőttünk vagy hetvenhét ablakot szét!
Vasárnap délután fagylaltot loptunk a parkban,
Többnyire jó volt a kedvünk és dúdoltuk karban.
Volare - ó-ó
Cantare - ó-ó
A tér, már
nem láttam rég,
és volt ott a sarkon egy pék
És a nagy áruházban a pultoknál
másokra vártak a szép eladók,
hiszen többnyire semmilyen hitelre
nem voltunk jók.
Mégis jó volna most is
ha úgy tudnánk dalolni még.
Volare ó-ó
Cantare ó-ó
A ház, a napsütött múlt,
és volt ott a falban egy kút.
Folyton rádiót hallgattunk nem volt még tévénk,
a cha-cha-cha recsegve szólt.
A berregő mopedek hangjától rengett a ház!
Hát most daloljunk együtt, hogy húsz évet
üvöltsön át!
Volare ó-ó
Cantare ó-ó
A szűk kis utcákon át, a korzón, a tereken át,
úgy fúj a múltból a szél,
hány emléket sodor a szél.


Flea, a Red Hot Chili Peppers legendás basszusgitárosa, hosszú szólócsendet követően jelentkezik új anyaggal.
Az A Plea-vel, az első Flea-szólódal 2012 óta, ma vált elérhetővé, egyben megjelent hozzá egy provokatívan kortárs és koncepcionálisan gazdag klip is, amelyet Clara Balzary rendezett.
A dalban Flea visszatér első hangszeréhez, a trombitához, miközben basszusgitáron és éneken is hallható.
Az új anyag elkészítéséhez Flea modern jazz- és kísérleti zene világsztárokat gyűjtött maga köré
Vele zenél Anna Butterss, Jeff Parker, Deantoni Parks, Mauro Refosco, Rickey Washington és Vikram Devasthali. Chris Warren vokálosként csatlakozott és a dal producere, Josh Johnson emellett alt szaxofonon is közreműködik.
Az A Plea üzenete a szeretet, az összetartás és az emberi kapcsolatok fontosságát hangsúlyozza.
A dal szövege a világ megosztottságát tükrözi
„Vágyakozás egy túlvilági hely után, egy szeretetteljes helyre, ahol kifejezhetem a véleményem és önmagam lehetek. Mindig csak próbálok önmagam lenni.
Nem érdekel a politika aktusa. Szerintem van egy sokkal magasabb, transzcendensebb hely, ahol érdemi párbeszéd folyhat, ami valóban segítheti az emberiséget, és segíthet mindannyiunknak harmonikusan és produktívan élni, egészséges módon a világ számára. Van egy hely, ahol találkozunk, és az a szeretet.”
A videóklip, amelyet Clara Balzary rendezett, lenyűgöző, kortárs, kifejező és koncepcionális. A koreográfiát Sadie Wilking jegyzi, amely nem a megszokott táncnyelvet követi, hanem vizuálisan, operatőri bravúrokkal és érzelmileg is mélyen átélhető élményt teremt, tökéletesen kiegészítve a dal társadalmi és kulturális üzenetét.
Ez a dal előfutára Flea 2026-ban megjelenő, új szólóalbumának a Nonesuch Records gondozásában. A további részletek a jövő év elején várható.
Fotók: Flea/Magneoton