


| Előadó: | Faxni |
|---|---|
| Album: | Tizedik történet |
| Megjelenés: | 1989 |
| Hossz: | 0:00 |
| Szövegírók: |
Mohai Tamás |
|
Mohai Tamás |
|
| Kiadó: | Hungaroton-Bravo |
| Stílus: | Alternatív jazz-rock |
| Címkék: | Keressük! |

Feeling, Good Bye!
Búcsút veszek az érzelmeimtől
Feeling, Good Bye!
Elbúcsúzom a szerelmemtől
És azoktól, akik érdekből
Szívesen hozzám idomulnának
Feeling, Good Bye!
Búcsút veszek a gitáromtól
Feeling, Good Bye!
Elbúcsúzom a dicshimnuszoktól
És azoktól, akik meggyőződésből
Vigyázzban állnak
Feeling, Good Bye!
Búcsút veszek a gátlásaimtól
Feeling, Good Bye!
Megszabadulok a korlátaimtól
És azoktól, akik a megállóban
Az ötös buszra várnak
Feeling, Good Bye!
Búcsút veszek az emlékeimtől
Feeling, Good Bye!
Megszabadulok a terheimtől
És azoktól, akik évek óta
Még mindig a tapsra várnak
Feeling, Good Bye!
Feeling, Good Bye!
Feeling, Good Bye!
Feeling, Good Bye!



Jaroslaw Lukomski közismert szinkronszínészként Lengyelországban.
Jaroslaw Lukomski lengyel előadóművész pert indított Lengyelországban egy cég ellen, mert egy reklámfilmben a tudta és beleegyezése nélkül olyan hangalámondást használtak, amelyet mesterséges intelligencia készített az ő hangja felhasználásával; ez az első ilyen jellegű bírósági ügy Lengyelországban - jelentette a Polsat News kereskedelmi hírtelevízió.
A reklámfilmet egy, szennyvízgyűjtő tartályokat gyártó cég készíttette, feltehetőleg a Lukomski hangját tartalmazó korábbi felvételek alapján.
Az így létrehozott alámondáshoz nem kérték Lukomski hozzájárulását, nem fizettek neki a szerzői jogaiért, nem is tájékoztatták őt a reklámfilm elkészítéséről.
"Ők nem érzik, hogy a hang akármilyen módon az emberi identitás része lenne, és azt hiszik, hogy bármit megtehetnek vele" - nyilatkozott Lukomski a Polsat Newsnak.
- Az emberi hang "különleges védelem alatt áll", biometrikus jellemzőnek számít, akárcsak az arckép
- fogalmazott a Polsat Newsnak Joanna Swiebocka-Wiek, a krakkói Jagelló Egyetem mesterséges intelligencia szakának vezetője.
Az érintett cég úgy látja, hogy nem követett el jogsértést, a reklámfilmben felhasznált hang szerinte a mesterséges intelligenciáé, és nem Lukomskié.
Az onet.pl lengyel hírportál Lukomski ügyvédjét idézi, aki szerint az előadóművész hangját nemcsak az őt ismerő emberek azonosították a filmben, hanem az átvételt a mesterséges intelligencia felhasználásával is megerősítették.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik