Előadó: | Bonanza Banzai |
---|---|
Album: | Induljon a banzáj! |
Megjelenés: | 1989 |
Hossz: | 3:54 |
Szövegírók: |
Kovács Ákos Hauber Zsolt Menczel Gábor |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Gong |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Kegyetlen hajnal, jéghideg
Az arcomat friss szél csapja meg
A tenger felé indulok
Maradni tovább nem tudok
Vörösen ragyog, lángol az ég
Ilyen vadnak nem láttam még
A dombról figyelsz, jól tudom
És nem látszik rajtad
A fájdalom
Refr.: Ott állsz a dombon, Calypso
A magánynak örök mementó
Ne gyűlölj engem, Calypso
Az ár hozott, az apály visz el
A Holdban többé már nem hiszel
Elmúlt egy tél, elmúlt egy nyár
A hajó kész, a tenger is vár
Kérd meg nekem az isteneket
Küldenének erős szelet
Hisz' a dombról figyelsz, jól tudom
De nem látszik rajtam
A szánalom
Refr.:
A Nemzeti Filmintézet gyártási támogatásával folytatódhat a Hogyan tudnék élni nélküled? című zenés vígjáték Törőcsik Franciska és Ember Márk főszereplésével.
Demjén Ferenc-dalszövegek itt.
A Hogyan tudnék élni nélküled? 2 (munkacím: Mindig ugyanúgy) című film gyártására 1,3 milliárd forint támogatást szavazott meg az NFI Filmszakmai Döntőbizottsága.
A Hogyan tudnék élni nélküled? 2. története az első rész folytatása lesz, ami pár évvel később játszódik. A film forgatása augusztusban kezdődik és várhatóan 2026-ban kerül majd a mozikba.
A Kirády Attila producer vezetésévél Goda Krisztina és Kormos Anett forgatókönyvéből, ezúttal Dyga Zsombor rendezésében készülő filmben Törőcsik Franciska és Ember Márk mellett Márkus Luca, Marics Peti, Kovács Harmat, Kirády Marcell, Trill Beatrix lesz látható a legjobb Demjén-slágerek kíséretében.
A Hogyan tudnék élni nélküled? minden nézettségi rekordot megdöntött
31 hete van műsoron, és a rendszerváltás utáni legnézettebb magyar film lett a hazai mozikban.
A nézettség rekord mellé bevétel rekord is társult: csak a magyarországi mozijegyeladásból befolyt bevétel eddig több mint 2 milliárd forint volt.
A film külföldi moziforgalmazásban is látható, és hátra vannak még a tévé- és streamingbevételek.
Az 1994-ben játszódó film egy felejthetetlen nyári balatoni történetet mesél el, a film zenéjéről Demjén Ferenc csapata - Menyhárt János zenei producer, Subecz Tamás zenei rendező és Rózsa István, a Demjén menedzsment vezetője - gondoskodott.
Fotók: InterCom