


| Előadó: | L'art pour l'art |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Tompika, Tompika, itt jön a Tompika
Vávává
Csi-hu-hu, csi-hu-hu csiga csi-hu-hu,
Csi-hu-hu, csi-hu-hu csiga-biga-hu!
Csi-hu-hu, a Tompikának állatos a vonata,
A csiga-bigának pedig ragadós az oldala.
Megfogja a Tompika a ragacsos csigát a kezével,
És elszállítja csigavonattal, ne legyen itt szépszerével.
Csi-hu-hu, csi-hu-hu, a csigavonat!
A Tompika megfogja a csigagokat.
Tompikának szimpatikus a csigabigának a külseje,
De nem nyomja meg jó erősen, ki ne gyöjjön a belseje.
Csi-hu-hu, csi-hu-hu, csiga csi-hu-hu.
Kakaska is azt üvölti:
Csigák-bigák gyöjjetek ki!
Nem kell félni a Tompikától!
Megmenti a feszengő csigákat a Tompika a biztos éhhaláltól!
Csi-hu-hu, csi-hu-hu, csiga csi-hu-hu.
Csi-hu-hu, csi-hu-hu, csiga-biga-hu.
Tompika, Tompika kiszabadítja csiga-biga-bácsit a szőnyeg alól,
Kipiszkálja a padlórésből azt a csigát, amelyik beszorult.
Csi-hu-hu, csi-hu-hu, a csigavonat!
A Tompika megfogja a csiga-bigyókat.
Tompika, Tompika megmagyarázza a buta csigának, bujjon elő,
Mielőtt még a Tompikából bújna elő a bökkenő.
(Bökkenő, bökkenő bi-bi...)
Tigris bácsi azt üvölti:
Csigák-bigák gyöjjetek ki!
Nem kell félni a Tompikától!
Megkíméli a töpörödött csigákat a Tompika az unatkozástól!
Tompika
Vávává
Tompika
Vávávávává...



A következő hetekben fővárosi intézményekben folytatódik a Dirty Slippers zenekar Suliturné programja, amely mára az egyik legnagyobb kábítószer-ellenes ifjúsági programmá vált Magyarországon.
Lobó-Szalóky Lázár 2011-ben hozta létre a Suliturné programot, amely két részből áll: a zenészek egy fesztiválhangulatú koncertet adnak a diákoknak, majd közéjük ülnek és drogprevenciós előadást tartanak.
"Egyre nagyobb az igény erre a rendhagyó programra az iskolák és a fiatalok részéről is. A visszajelzések egyértelműen pozitívak, jelenleg több mint 200 iskola várakozik arra, hogy hozzájuk is eljussunk a Suliturnéval" - fogalmazott Lobó-Szalóky Lázár.
A zenekar nemrég tért vissza hét állomásos angliai turnéjáról, ahol kiderült: kinti lemezkiadójuk, a Reaction Management szeretné, ha a Suliturné program Magyarország után Angliában is elérhető lenne.
"Azt tapasztaljuk a Suliturné állomásain, hogy évről évre egyre nagyobb a problémát jelentenek a drogok a 14-18 éves korosztály számára. Mi zenészként elkötelezettek vagyunk 14 éve, hogy megmutassuk a fiataloknak:
kizárólag a drogok, az alkohol és az önpusztító életmód nélkül érhetik el a céljaikat, élhetnek sikeres és boldog életet"
- mondta el Lobó-Szalóky Lázár.
A zenész szerint nagyon aktuális ez a téma, hiszen "sajnos trendi lett olyan dalokat írni hazánkban is, amik a kábítószer fogyasztásra buzdítják a fiatalokat. Nincs semmilyen eszköz ezeknek a daloknak a terjedését meggátolni annak ellenére, hogy szerintem még maguk az előadók is tudják, hogy rendkívül káros, amit csinálnak. Ennél sokkal felelősségteljesebben kellene viselkedniük" - jegyezte meg Lobó-Szalóky Lázár.
A Dirty Slippers december 10-én az ORFK rendezvényén, majd december 12-én a BGSZC Pestszentlőrinci Technikumában folytatja a Suliturnét.
Fotó: Dirty Slippers