


| Előadó: | Munkahelyi Légkör |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Horváth Zsolt (Pierre) |
|
Horváth Zsolt (Pierre) |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Nem tudom, hogy mi ez az érzés
de biztos, hogy nem szerelem
ezt az embert már láttam valahol
de biztos, hogy nem szeretem
önző volt és durva volt
és nem volt jó nekem
Eladom, eladom, eladom a szexet
eladó, eladó, eladó a szex
Eladom, eladom, eladom a szexet
eladó, eladó, eladó a szex
A lelkem már alszik,
de a testem még őrt áll
az idő fut, de nincs értelme
nem jár vele változás
a múltamat rohasztó jövő
olyan, mint egy vallomás
Eladom, eladom, eladom a szexet
eladó, eladó, eladó a szex
Eladom, eladom, eladom a szexet
eladó, eladó, eladó a szex
Lehet, hogy most így marad
ez a burokba zárt érzés
az ösztönszerű élet helyett
egy igazi szeretkezés
nem tudom, hogy mit akarsz
de a pénztárcád túl kevés
Eladom, eladom, eladom a szexet
eladó, eladó, eladó a szex
Eladom, eladom, eladom a szexet
eladó, eladó, eladó a szex


Nyolc év után jelentkezik hivatalos nagylemezzel a kilencvenes évek ikonikus magyar punk zenekara, a C.A.F.B..
A 14 dalt tartalmazó “Memorandum” ráadásul fizikai formában kizárólag bakeliten érkezik, de persze a korszellemnek engedve a megjelenés napjától, december 8. hétfőtől digitálisan is elérhető a jól ismert streaming felületeken.
A régóta várt korong egyik trackjéhez, a „Mr Molotov”-hoz készült klip is debütál
A videó külön érdekessége, hogy élőszereplős mozi helyett ezúttal egy rajzolt világban kelti életre az amúgy sajnos nagyon is aktuális dalt –
az ezredforduló képregény aranykorának hangulatát idéző cartoon-moziért pedig Mester Csaba és a korai Black-Out Andrics Lacija mellett producerként az ős-Tankcsapda egyik alapítója, Tóth-Laboncz Attila, vagyis "Labi" felel – az ő neve manapság a reneszánszát élő képregényekkel hasító "Master-Lab Comics"-hoz kötődik leginkább.
Persze, ha egyszer bejelentkezik a Seattle-ben élő frontembere miatt csak évi egy hazai fellépést vállaló csapat, akkor nem hagyják a közönségüket meglepetések nélkül.
Nem kis elismerés ugyanis, hogy a Trottel Records gondozásában, ugyancsak LP formátumban megjelent “Nem Az A Punk, Aki... vol.2” válogatásalbumon is helyet kapott három, 1993-ban, a punk hőskor kellős közepén rögzített C.A.F.B. nóta is.
Szakácsi Gábor zenekara amúgy legközelebb 2026. március 7-én, szombaton lép újra színpadra itthon, a budapesti Dürer Kert „Retro punk buli” elnevezésű fesztiválján.
Fotók: C.A.F.B.