Előadó: | Sziámi |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Müller Péter Sziámi Müller Péter Iván Polgár Péter Angler Ákos Kardos Endre Markó Tamás Óvári Miklós Soós Tamás Attila |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
A láthatónál láthatóbb,
A láthatatlannál láthatatlanabb,
Ha feldobják, leesik, mi az?
- Ha alatta állsz: ítélet,
Ha fölötte állsz, vigasz.
Istennőd, emberek barátja,
Vigasztalódni nála se tudsz,
Pallasz Athéné Zeuszt kérleli,
Hogy hazatérhessen Odüsszeusz,
No meg Thézeusz, no meg a Minotaurusz.
A láthatónál láthatóbb,
A láthatatlannál láthatatlanabb,
Ha feldobják, leesik, mi az?
- Ha alatta állsz: ítélet,
Ha fölötte állsz, vigasz.
Egy könyv, ami készül,
Csak lassan készül,
A komoly munkához kell az idő,
Csak ahhoz kell a nap, meg az éj
Meg a nyugalom, meg a szenvedély,
Hogy egy könyvben mindent elmesélj.
Kip-kop, kip-kop, jönnek a titkok,
Jönnek a fatális stratégiák,
Egy tojás lesz majd a címlapon,
Belül szellemes paródiák,
A hátlapon pedig kicsiben a világ.
A láthatónál láthatóbb,
A láthatatlannál láthatatlanabb,
Ha feldobják, leesik, mi az?
- Ha alatta állsz: ítélet,
Ha fölötte állsz, vigasz.
A kakas a döglött napba néz,
A fénye még mindig észvesztő,
Megvakul hát és megvadul:
Ébresztő! Ébresztő!
Ébresztő! Ébresztő!
A láthatónál láthatóbb,
A láthatatlannál láthatatlanabb,
Ha feldobják, leesik, mi az?
- Ha alatta állsz: ítélet,
Ha fölötte állsz, vigasz.
Június 13. és 15. között rendezik meg a VII. Óbudai ZeneZug Fesztivált az Óbudai Társaskörben, ahol versenygyőztes zeneiskolások
a Sárik Péter Trió és Fekete-Kovács Kornél lép fel az Óbudai Vonósokkal.
A zenekar hétfői közleménye szerint az örökzöld klasszikusok mellett dzsessz- és könnyedebb feldolgozások is középpontba kerülnek az esteken, a koncertmester Pilz János, az alapító művészeti vezető Botvay Károly, a házigazda Bolla Milán lesz.
Június 13-án, pénteken Miből lesz a cserebogár? címmel országos zeneiskolai versenyeken győztes tehetségek mutatkoznak be a Budapesti Vonósokkal.
Másnap a Sárik Péter Trió és a Budapesti Vonósok fellépésére várják a közönséget
Sárik Péter zeneszerzőként és dzsesszzongoristaként a magyar zenei élet egyik kivételes személyisége
olyan muzsikus, akit a népszerű dzsesszdallamok éppúgy inspirálnak, mint Beethoven vagy Bartók zenéje.
Fotó: Sárik Péter Trió
Bartókról Sárik Péter úgy gondolja, hogy talán egyik zeneszerző sem volt akkora hatással a mai dzsesszre, mint ő
Bartók műveinek két albumot is szentelt, a ZeneZug Fesztiválon a közönség először hallhatja Ott Rezső ezekből készült vonószenekari átiratait.
Június 15-én, vasárnap Fekete-Kovács Kornél trombitaművész, a Modern Art Orchestra vezetője, a 21. századi big band muzsika elkötelezett képviselője lép fel.
Nemcsak a dzsessz, hanem a kortárs komponált zene is közel áll hozzá, olyan zeneszerzőkkel dolgozott és dolgozik együtt, mint Kurtág György, Eötvös Péter, Vajda Gergely vagy Horváth Balázs.
A klasszikus és a modern repertoár darabjaiból készített feldolgozásai merészek, miközben az eredeti darab szelleméhez hűek, ötletesek, magas technikai-szakmai színvonalat képviselnek.
Fekete-Kovács Kornél a Budapesti Vonósokkal közös este műsorát saját műveiből, Purcell és Händel muzsikájából, valamint Bartók-kompozíciókból és átiratokból állította össze.
A program kerti mulatsággal zárul. További információ a fesztiválról ezen az oldalon érhető el.
Kiemelt kép: Budapesti Vonósok Facebook