


| Előadó: | Tarhonya kedélyzenekar |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Egy zongora, egy régi bár
részeg az éjjel, csak dülöngél már.
A korsóm Amerika, Afrika eltörött,
Európa ott gurul valahol a pult mögött.
Látod elrendezgetem a világrészeket.
Te azt mondod, sokat ittam,
de most csak játszom a részeget.
Valami fontosat, valamit elfelejtettem,
Azt hiszem, néhány dolgot újra kell kezdenem.
Tehát, ha az asztal itt a Föld, és az abrosz a tengerek,
Akkor mit keresek én itt, és miért éppen vele?
És ha összejön a hat pohár, és mindnek lesz neve.
Akkor hová tűnök én, és mi lesz, mi lesz, mi lesz, mi lesz ővele?
A szürke plafon, az lesz most az ég.
A neon fénye halvány, de Napnak jó lesz még.
Európa megkerült, a pincér újra tölt.
Én felhörpintem Ázsiát, és lassan készen lesz a Föld.
És már itt jön a Déli-sark, a whisky finom jeges.
Ausztráliának most megteszi még egy feles.
Hát íme a Föld nevű bolygó, egy abrosz és hat pohár.
Most meg kell keresni a helyem, de újra részeg vagyok már.
Hát marad a zongora, marad a régi bár
Részeg az éjjel, csak dülöngél már.
A korsóm újra Amerika, Afrika eltörött,
Európa ott gurul valahol a pult mögött.
De egyszer összejön a hat pohár, és mindnek lesz neve.
És akkor eltűnök én, de mi lesz, mi lesz, mi lesz,
mi lesz, mi lesz, mi lesz, mi lesz, mi lesz, mi lesz,
mi lesz, mi lesz, mi lesz ővele?



A BEAT először érkezik Budapestre, ami az ikonikus King Crimson zenekar ’80-as években született dalait állítja színpadra.
2026. július 15-én Steve Vai gitáros, a Tool dobosa Danny Carey és két eredeti King Crimson-tag Adrian Belew és Tony Levin kápráztatják el virtuóz játékukkal a magyar közönséget a Barba Negrában.
A King Crimson három semmi mással össze nem téveszthető hangzású albumot szállított a ’80-as években.
A Discipline, a Three of a Perfect Pair és a zenekar nevét is adó BEAT lemezek hagyatékát gondozza a szupercsapat, ami már évek óta járja a világot, hogy minél több ember tiszteleghessen a dalok előtt. Munkájuk gyümölcse, hogy már nemcsak az eredeti verzióban fellelhetőek a számok, hanem
az idén szeptemberben megjelent Live albumon majd 2 óráig hallhatja mindenki egyedi interpretációjukban is a számokat.
A BEAT nem egy szokványos tribute zenekar
Olyan, saját hangszerükön felejthetetlen alkotók játszanak benne, mint a gitáros legenda Steve Vai vagy a progresszív rockzene egyik legfontosabb zenekarának a dobosa, Danny Carey, aki Toolból lehet mindenkinek ismerős.
Nem véletlen, hogy a dalok így egészen egyedi ízt kapnak, a zenekar két eredeti tagja, Adrian Belew és Tony Levin egy új köntösben játszhatja el így azokat.
2024-ben 65 teltházas koncertet adtak Észak-Amerikában. 2026-ban pedig Európát járják be, nálunk zárják a 23 állomásos turnét.