


| Előadó: | Classica |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Nagy Péter Szalai Tamás |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Büszke seregek megvívták
Éveinknek nagy harcát
Győzelmét ujjongva nézték
Hitték a nemzetnek ezrei,
Hogy boldog jövőt hoz rájuk
Dicsőség fényében úsztak, kik hirdették
E hazugság szellemét a nemzettel itatták át
Hív más jövő s a hitetlen századnak vége
Hol álnokul hirdették szét
Áldásunk rossz szavát
Hív más jövő és az újkornak vakító fénye
A mának e hősei írják a szót, egy más jövőt
Az eszmének réges-rég jegyezték szavait
Többször is elmondták szépen
Tomboltak népeknek ezrei
De benned a csalódás égett
Többé nem érzed át a himnusznak dallamát
S nem lázadsz, hogy más legyen
Elfordulsz inkább, mint énekelsz
Hív más jövő és a hitetlen századnak vége
Hol álnokul hirdették szét
Áldásunk rossz szavát
Hív más jövő s az újkornak vakító fénye
A mának e hősei írják a szót, egy más jövőt
Nincs már ki megváltoztatná múltadat
Célod más, mint egy háború
Mely majd romokba dönt mindent,
Mit építettek rég
Mit építettek rég...
Építettek rég...
Vérrel mosták rég...



Az egy éve alakult budapesti bluegrass zenekar októberben Amerikában turnézott. A koncertsorozatot a Texas Sounds International Country Music Awards fesztiválon kezdve az év zenekara díjjal tértek haza.
Hét koncertet adtak a hajdani vadnyugat ikonikus városaiban
„Régi álmom valósult meg, hogy azokon a legendás vidékeken játszhattunk, amit annak idején a western filmekben láttam. Például Tombstone városa, ami Arizona déli részén a sivatag közepén fekszik. Itt forgattunk egy klipet, aztán délután kettőkor adtunk egy koncertet. De a Billy Bob (FortWorth), és a Maverick (Tucson) country klubokat is imádtam, ahol fantasztikus zenekarokat láttunk.” – próbál válogatni a tengernyi emlékből Kovács Kornél, a zenekar vezetője, énekese, akit az amerikai folkmuzsikáért rajongó közönség egy másik zenekarból, a Nyughatatlanból is ismerhet már.
A The Riverside Soul négyesét a turné valamennyi állomásán kirobbanó lelkesedéssel fogadta a helyi közönség, ami nem is csoda, igazán különleges élmény lehetett nekik, hogy valaki egy kis európai országból érkezve az ő népzenéjüket játssza.
A csapat a közelmúltban jelentette meg első lemezét, az utazásra írt legújabb, Unexpected Journey című dalukra pedig gyorsan forgattak is egy klipet az arizonai sivatagban, ami előreláthatólag a hónap végén debütál majd. De nem ez volt az egyetlen képanyag, amit kint rögzítettek, kapva az alkalmon, hogy a műfaj autentikus környezetében videózhatnak, több felvételt bezsebeltek, amik akár egy-egy útinaplónak is simán beillenének.
Sedona, vörös sziklas hegység, ahol oly sok western mozi játszódik, egyértelműen magával ragadta a társaságot. Videó itt.
„Az amerikai turnénk egyik legjobb koncertjét Phoenixben adtuk, nagyon jó volt a hely és a közeg minket is hangulatba hozott. Ezután érkeztünk Sedona-ba, ahol a főútról már látszott a lenyűgöző Cottonwood sziklás hegység, itt vettük fel a kedvenc gitárosom Doc Watson feldolgozását, a Streamline Cannonball című számot” – mesélte Kornél a felejthetetlen élményt.
A turnéról egy teljes összefoglaló videó is készült, amit itt láthattok.
A következő The Riverside Soul koncertek
2025. november 22. Debrecen, Incognito Club
2025. december 05. Budapest, Fat Mo’s
2025. december 17. Budapest, Renegade Blues Bar
Fotók: The Riverside Soul