


| Előadó: | Republic |
|---|---|
| Album: | A reklám után |
| Megjelenés: | 2001 |
| Hossz: | 3:04 |
| Szövegírók: |
Tóth Zoltán (Republic) |
|
Tóth Zoltán (Republic) |
|
| Kiadó: | EMI |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Ébredj Babám, ébredj, Isten hozott most
Hangya lettél Drágám és én is az vagyok
Kérlek ne sírj, Édes és ne rúgkapálj
Mert mászni még ezerszáz szép centiméter vár
A gyöngyvirágon túl már egy másik világ van
A gyöngyvirágon innen élhetünk csak boldogan
Hát kérlek ne sírj, most egy ideig még itt leszünk
A holdra fel majd később - megígérem - elmegyünk
Hát ébredj fel
Jó szél hozott
És Tőled majd
Az visz el engem is
Hangyaszemmel látod most a dolgokat
A hangyatényeket mind és a hangyatitkokat
Egy hangya életében is léteznek csodák
És Hangyaisten is van és Hangyatúlvilág
Hát ébredj fel
Jó szél hozott
És Tőled majd
Az visz el engem is



Beton.Hofi négy, Pogány Induló három kategóriában győzött az idei Magyar Klipszemlén, amelynek díjátadóját csütörtökön tartották az Akvárium Klubban.
Az immár kilencedik alkalommal megszervezett eseményen a hazai videoklipeket, valamint a könnyűzenei és filmes szakmát ünnepelték.
Az idei fődíjat, azaz a legjobb klip kategóriáját megosztva nyerte meg Pogány Induló Egy/Kettő (rendező: Büki Balázs), illetve Co Lee A Dzsungel könyve (Székely Róbert) című dalára készült kisfilm. Beton.Hofi Be vagyok zárva című klipje a legjobb rendezés kategóriában győzött, ezt a kisfilmet Kelemen Barni rendezte.
Beton.Hofi Anubii$-szal közös dala, a Pont jó elhozta a legjobb AI video díját, Beton.Hofi Angyalok című dalára készült klip a legjobb styling/jelmez, a Pokol a legjobb mobilklip díjat kapta meg.
Pogány Induló Egy/Kettő-jét a fődíj mellett a legjobb operatőri munka elismerést is megkapta, a közönségdíj a Máklikőré lett a Hűtlen tangó című alkotásért.
Az ismert nevek mellett egyforma eséllyel indulnak a feltörekvő és alternatív előadók videói is
A legjobb mood díját Csalogány nyerte a Virágot Kamillnak klipjéért, a legjobb dance kategóriában Lenkke_ (Teló) és Raklap (Esőerdős élmények a kádban) közösen győzött, a legjobb ötletért a Röppenjünk című dal (Szlimmy, Doór feat. Co Lee) klipjét, a legjobb performanszért a Jazzbois-t (LAM Tones), a legjobb VFX-ért a Platon Karataevet (Három idő) díjazták.
A Magyar Klipszemlét, az ország videoklip fesztiválját először 2015-ben rendezték meg
Azóta több mint 6600 nevezett klipből csaknem 250 alkotást ismert el az évente változó összetételű szakmai zsűri. Idén minden eddiginél több, 150 klip került a versenyprogramba, 26 kategóriában összesen 54 nyertest hirdettek.
Kiemelt kép: Pogány Induló hivatalos