Egy álom ébresztett fel,
De nem tudom, hogy mondjam el,
Egy új világba léptem,
Valahol ott ébredtem fel,
Repültem, sólyomszárnyon,
Keresztül hét határon át,
Hozzád repít az álmom,
Lelkedben megtalálja Lelkem, otthonát…
Tűz lobbant a szívemben,
Valamit megéreztem én,
Fényesség gyúlt lelkemben,
Megértettem, van remény,
Esőből folyó lettem,
Tenger, mely végül partot ér,
Vándor, ki végig járja
Útját, és megtalálja lelke otthonát
Jöjj el hát, szerelem dallam,
Érintsd meg a szívemet halkan,
Szólj hozzám, hogy halljam hangodat,
Nyílj fel hát lelkem világa,
Ragyogj rám világ virága,
Ne rejtsd el többé arcodat…
Az álom gyorsan elrepül,
Itt vagyok most egyedül,
De őrzöm titkon lényedet,
Keresem újra fényedet,
Repülök fenn az égen,
Napfényben fürdik lenn a táj,
Szél simítja könnyes arcom,
Tudom, mégis megtalálom őt, aki engem vár…
Jöjj el hát, szerelem dallam,
Érintsd meg a szívemet halkan,
Szólj hozzám, hogy halljam hangodat,
Nyílj fel hát lelkem világa,
Ragyogj rám világ virága,
Ne rejtsd el többé arcodat…
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik