dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Zaklatás: Zajlik az élet

Zaklatás - Zajlik az élet

off off off off off
Album: nincs kép
Megtekintve: Ma 1, összesen 6084 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Zajlik az élet

Zajlik az élet
Szaporodnak a súlyos gondok,
Lelépek innen csak, annyi mondok
Mire fel kel a nap, már messze járok,
Ég veled otthon, édes álmok,

Kié ez az ország, kié ez a hely,
Ki mond nekem igazat, és kinek higgyem el
Hogy holnaptól nem csak jobb lehet,
Mert itt mindenki mindent elkövet,

Meg fakítanak, meg vakítanak,
Ígérgetnek, mindent mondanak,
De lassan már bele, őrülök,
Menekültek elöl, menekülök,

Zajlik az élet, kis hazánkban,
De meddig leszek még hazátlan,

Zajlik az élet, kis hazánkban,
De meddig leszek még hazátlan,

Kié ez az ország, kié ez a hely,
Ki mond nekem igazat, és kinek higgyem el
Hogy holnaptól nem csak jobb lehet,
Mert itt mindenki mindent elkövet,

Számba adnak, minden maszlagot,
Ettől legyek szép, és jól lakott,
De élni itt már, nem divat,
Luxus a lét, luxus asszony van,

Zajlik az élet, kis hazánkban,
De meddig leszek még hazátlan,

Zajlik az élet, kis hazánkban,
De meddig leszek még hazátlan,

Zajlik az élet, kis hazánkban,
De meddig leszek még hazátlan,

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Itt a Pavilon új megjelenése, a PUFF című dal és klip

Zsebben nyíló fricska

 

Megvan az a vicc, amiből kimarad a csattanó? Irlanda Áron és Irlanda Kristóf duója, a Pavilon legújabb dala éppen ilyen. A Puffhoz klip és készült Karlóczy Dominik rendezésében. A zenét Áron szerezte, a szöveget pedig testvére, Kristóf írta. A Puff elején a miskolci Helynekem Helyfoglaló tehetségkutatójáról hallhatóak részletek a zsűri tényleges értékeléséből.

 

- Maga a dal olyan, mintha egy 16 éves, dacos kisfiú mindennel szemben szurkálódna, ami kicsit is trendi vagy mainstream, mindezt kicsit számítógépes zenékre emlékeztető, Hammond-orgonával vegykezelt drum and bass-be ültetve - fogalmazott Irlanda Kristóf. 


Üres beszéd, felesleges fecsegés a PUFF című dal?


- A szöveg tulajdonképpen egy beef, aminek nincsen címzettje. Jár a száj, de üres a beszéd, a felesleges fecsegés, a megszokásból feltett hogy vagy? kérdés a hozzá tartozó, semmitmondó válasszal – 


összességében azt a hangulatot próbáltuk meg visszaadni, ami Magyarországon valószínűleg mindenkinek ismerős


- tette hozzá a zenész.




A szöveg nem akar nagyot mondani, csupán poénnak szánta a formáció


- Áron megírta a dalt, majd azt mondta, »Kristóf, én nagyon szeretem a szövegeidet, de most írj valamit, ami nem akar nagyot mondani. Alapvetően viccelődős dal volt a terv, mert egyébként hajlamosak vagyunk a – szerintünk – még ízléses pátoszra, a sebfeltépegetésre és a túlzott érzelgősségre, ezért itt az volt a koncepció, hogy az egész legyen egy hosszú poén, aminek nincsen csattanója. Úgy álltam neki, hogy akkor ahogy esik, úgy puffan – innen is a cím, na meg persze onnan, hogy mindenki állandóan pufog. Gondoltuk, beszállunk - mondta Kristóf. 

 

A kliphez mindenki a saját gondolatait dobta be


- Nem először dolgoztunk együtt, nagyon jól is megy a közös munka. Most sem volt forgatókönyv, hanem összeültünk ötletelni, mindenki hozta a saját gondolatait, és szerintem sikerült is megragadni a hangulatot, amit szerettünk volna - mesélte Kristóf.



Fotó: Pavilon hivatalos 

 

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás