


| Előadó: | Kovács Kati |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Vándor Kálmán Luigi Albertelli |
|
Enrico Riccardi |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | sláger, pop |
| Címkék: | feldolgozás [+] |

Volt egy szerelmes lány, aki asszony ma már,
Színes álmokat szőtt, és a felhőkben járt.
Tüzes napfényben élt, de úgy rohant a nyár,
Végül kihűlt a vágy, és a nap is leszállt.
Most minden oly sötét, és nem találok célt,
Te otthon vársz reám, hogy nyújtsam már a szám,
mert csókom még éget és felgyújt majd téged,
De én már csak kérlek, hogy aludjál, aludjál...
Ninna Nanna, Ninna Nanna
Ez az altatódal szépen elringat talán.
Ninna Nanna, Ninna Nanna
Olyan értelmetlen minden, érzed te is már.
Ez a szerelem sajnos elmúlt,
bárhogy akarod, lángra nem gyúl,
és ez tudom, hogy bánt és nekem is fáj.
Az én mosolyom régen elszállt,
A mi utunk is kétfelé vált,
De csak megyünk tovább és megyünk tovább,
De csak megyünk tovább és megyünk tovább.
Ninna Nanna, Ninna Nanna...
Ide jutottam én lázas évek után,
egyre kérdezem hát: hol van már az a lány?
De minden oly sivár, csak gond és munka vár,
Te kérdőn nézel rám, mert hűvös már a szám,
és éjjel a párnán én sírok csak árván,
mert érzem, hogy vársz rám, ó aludjál, aludjál...
Ninna Nanna, Ninna Nanna
Ez az altatódal szépen elringat talán.
Ninna Nanna, Ninna Nanna
Olyan értelmetlen minden, érzed te is már.
Ez a szerelem sajnos elmúlt,
bárhogy akarod, lángra nem gyúlt,
és ez tudom, hogy bánt és nekem is fáj.
Az én mosolyom régen elszállt,
A mi utunk is kétfelé vált,
De csak megyünk tovább és megyünk tovább,
De csak megyünk tovább és csak megyünk tovább.
Ninna Nanna, Ninna Nanna...



A következő hetekben fővárosi intézményekben folytatódik a Dirty Slippers zenekar Suliturné programja, amely mára az egyik legnagyobb kábítószer-ellenes ifjúsági programmá vált Magyarországon.
Lobó-Szalóky Lázár 2011-ben hozta létre a Suliturné programot, amely két részből áll: a zenészek egy fesztiválhangulatú koncertet adnak a diákoknak, majd közéjük ülnek és drogprevenciós előadást tartanak.
"Egyre nagyobb az igény erre a rendhagyó programra az iskolák és a fiatalok részéről is. A visszajelzések egyértelműen pozitívak, jelenleg több mint 200 iskola várakozik arra, hogy hozzájuk is eljussunk a Suliturnéval" - fogalmazott Lobó-Szalóky Lázár.
A zenekar nemrég tért vissza hét állomásos angliai turnéjáról, ahol kiderült: kinti lemezkiadójuk, a Reaction Management szeretné, ha a Suliturné program Magyarország után Angliában is elérhető lenne.
"Azt tapasztaljuk a Suliturné állomásain, hogy évről évre egyre nagyobb a problémát jelentenek a drogok a 14-18 éves korosztály számára. Mi zenészként elkötelezettek vagyunk 14 éve, hogy megmutassuk a fiataloknak:
kizárólag a drogok, az alkohol és az önpusztító életmód nélkül érhetik el a céljaikat, élhetnek sikeres és boldog életet"
- mondta el Lobó-Szalóky Lázár.
A zenész szerint nagyon aktuális ez a téma, hiszen "sajnos trendi lett olyan dalokat írni hazánkban is, amik a kábítószer fogyasztásra buzdítják a fiatalokat. Nincs semmilyen eszköz ezeknek a daloknak a terjedését meggátolni annak ellenére, hogy szerintem még maguk az előadók is tudják, hogy rendkívül káros, amit csinálnak. Ennél sokkal felelősségteljesebben kellene viselkedniük" - jegyezte meg Lobó-Szalóky Lázár.
A Dirty Slippers december 10-én az ORFK rendezvényén, majd december 12-én a BGSZC Pestszentlőrinci Technikumában folytatja a Suliturnét.
Fotó: Dirty Slippers