dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Mulatós dalok: Szépen szól a fülemüle

Mulatós dalok - Szépen szól a fülemüle

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Mulatós dalok
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 13401 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Szépen szól a fülemüle

Szépen szól a fülemüle hajnalban
Kettes huszár az ágyában hallgatja
Kelj fel huszár a lovadat pucolni
Reggel hat órára ki kell rukkolni

Ki megyünk mi a kaszárnya elébe
Egyenest a százados úr elébe
Azt kiáltja jó fiaim előre
Egyenesen kimegyünk a harctérre

Százados úr, ha fel ül a lovára
Hármas sorban áll az üteg utána
Olyan szépen szól a katonanóta
Kis angyalom, ha hallaná de, sírna

Kettes huszár kihajol a nyeregből
Csókot kér a régi szeretőjétől
Adj egy csókot kis angyalom az útra
Isten tudja, látlak e még valaha

A huszárnak csókot adni nem lehet
Mert a huszár nem igaz szívből szeret
Ha a huszár igaz szívből szeretne
Maga mellé a nyeregbe ültetne

Gyenge vagy még kis angyalom a lóra
Játszik a ló te meg leesel róla
Majd ha egyszer én ülök a nyeregbe
Fel ugratok a csillagos egekbe

Csillagos ég merre van az én hazám
Merre sirat engem az édes anyám
Nem sirat már, régen el van temetve
Sírhalmára rozmaring van ültetve

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A Csík zenekar és a Bagossy Brothers Company is fellép Sóvidéken a térség turizmusának fellendítése érdekében

A parajdi térség kulturális életének erősítése is cél

Ötállomásos koncertsorozatot tartanak szeptemberben és októberben neves magyar és román zenekarok részvételével a székelyföldi Sóvidéken a térség turizmusának fellendítésére.

 

A szeptember 12-én kezdődő koncertsorozat célja


Új lendületet adni a parajdi bányakatasztrófa által sújtott térség turizmusának, erősíteni a helyi kulturális életet, és meghosszabbítani az idegenforgalmi idényt.

 

A koncertsorozat öt, különböző zenei stílust képviselő zenekart vonultat fel


Ezáltal minden korosztály számára tartogat élményeket. Szeptember 12-én a Csík zenekar fellépése nyitja a rendezvénysorozatot, majd szeptember 20-án az Intim Torna Illegál lép színpadra a parajdi Nemzetközi Töltöttkáposzta Fesztiválon.


Október 3-án a román zenei élet jeles képviselője, az elektronikus zenét és hiphopot román népzenei motívumokkal ötvöző Subcarpati mutatja be egyedi hangzásvilágát.


Október 11-én Pál István "Szalonna" és bandája muzsikál a szovátai Tökfesztiválon. A koncertsorozat október 17-én a Bagossy Brothers Company fellépésével zárul. A koncertek konkrét helyszíneiről később tájékoztatnak.

 

A rendezvények magyar állami támogatással valósulnak meg, helyi és megyei partnerek közreműködésével. 


A koncertsorozat kapcsolódik a Hargita Közösségi Fejlesztési Társulás (Visit Harghita) által indított, Parajd községet élményturisztikai desztinációként népszerűsítő kezdeményezéshez.



Szeptember 12-én a Csík zenekar fellépése nyitja a

rendezvénysorozatot

Fotó: Csík zenekar/Vető Gábor


Folyamatosak az egyeztetések a vállalkozókkal és a lehetséges partnerekkel a turizmus fellendítése érdekében

 

A Hargita Közösségi Fejlesztési Társulás rendszeresen egyeztet a parajdi turisztikai vállalkozókkal és lehetséges partnerekkel annak érdekében, hogy a Sóvidék újra vonzó, hiteles és sokszínű úti célként jelenjen meg a belföldi és nemzetközi turisztikai térképen.

 

Július 25-29. között a brit A Rosie World utazó blogger látogatott el a régióba, míg július 28-31. között 25 romániai influenszer és újságíró vett részt sóvidéki utazáson. 


A látogatások célja az volt, hogy a résztvevők megismerjék a térséget, hogy utána hitelesen és sokoldalúan tudják bemutatni olvasóiknak, követőiknek.



Kiemelt kép: Bagossy Brothers Company

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás