Előadó: | Koncz Zsuzsa |
---|---|
Album: | Tündérország |
Megjelenés: | 2013 |
Hossz: | 2:45 |
Szövegírók: |
Bródy János |
Illés Lajos |
|
Kiadó: | Hungaroton - Fotonet |
Stílus: | Soft-rock |
Címkék: | élet, elveszett, ironikus, lemondás, romantikus, szerelmes, találkozás, valóság [+] |
Találtam én egy szép virágot,
Tudod azt jól, hogy nem virág volt.
Virágos köntösét viselte,
És aki látta, megszerette.
Lehetne most a dalban egy lány,
Lehetett volna más is talán.
Lehetett volna, mégsem az lett,
Mer' aki látta, félreértett.
||: Megkívánta szép virágomat
egy öreg király,
Elvitette, nála hervad el már. :||
Találtam én egy szép virágot,
Tudod azt jól, hogy nem virág volt.
Lehetne most a dalban egy lány,
Lehetett volna más is talán.
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik