dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Zaklatás: Boldog gyermekkor

Zaklatás - Boldog gyermekkor

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Zaklatás
Album: Keressük!
Szövegírók: Tenki Zoltán
Zeneszerzők: Tenki Zoltán
Tóth Ferenc
Kovács Róbert
Gallai Gábor
Simon Balázs
Kiadó: Keressük!
Stílus: Punk
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 7457 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Boldog gyermekkor

Elmúltak a gyermekévek,
Naiv kissrác koromban
Elhittem a szép meséket,
Hemperegtem a homokban…
Gondunk nem volt, körülöttünk
Forgott az egész világ,
Matinén ültünk, sztárként csodáltuk
Jancsit és Juliskát.

Heten voltunk, elindultunk,
Várt reánk a sok kaland.
Pornófilmet nem nézhettünk,
De láttunk szexet a híd alatt;
Megtanultam egy-két dolgot,
Ami ma is használható,
Ott hallottam először, hogy:
Sző-fon nem takács, mi az?…Pók!

Boldog gyermekkor,
Hol maradsz, mondd,
Boldog gyermekkor,
Hová tűntél,
Ha még olykor-olykor
Velem lehetnél,
Boldog gyermekkor,
Hová tűntél el?
Hová tűntél el?

Boldog gyermekkor,
Boldog gyermekkor,
Boldog gyermekkor,
Boldog gyermekkor,
Hová tűntél lá-lá-lá-lá......

Elmúltak a gyermekévek,
Elszálltak a szép mesék,
Tudom nagyon régen volt már,
Mikor gyerek voltam én;
Sajnos lassan felnőttem én is,
Gyerek nem maradhattam,
Csinálok még sok hülyeséget,
S azt hiszem, hogy igazam van…

Boldog gyermekkor,
Hol maradsz, mondd,
Boldog gyermekkor,
Hová tűntél,
Ha még olykor-olykor
Velem lehetnél,
Boldog gyermekkor,
Hová tűntél el?
Hová tűntél el?
Hová tűntél el?

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Hosszú idő után új dallal jelentkezett DiazMentha duója

Hosszú idő után újra összeállt Diaz és Mentha: megjelent a Méreg, a duó friss dala, amely a 2010-es években megismert közös munkák (Nélküled, A part) után új fejezetet nyit a történetükben. 






A Méreg az elmúlt évek megpróbáltatásaira, belső vívódásaira reflektál: ugyanakkor nem csak a veszteségekről szól, hanem arról az állapotról, amikor az ember azt érzi, hogy nincs a jó úton, de ezt még magának sem meri bevallani. A belső én ilyenkor szinte ordít, hogy valami nem oké, de ezt sokszor nem halljuk meg - a refrén is erre a felismerésre reflektál.

 

„Sokszor vannak olyan pillanatok, amikor úgy érezzük, senki nem ért meg minket, pedig jó lenne, ha valaki mélyre látna és meglátná, mi a bajunk. Közben ezeknek a dolgoknak a nagy részét végül magunkban kell helyretennünk” 


- meséli a dalról Diaz. A Méreg hangulatában melankolikus és mély, ugyanakkor fontos volt, hogy reményt is adjon: „Szerettem volna, ha azt éreznék az emberek, hogy nincsenek egyedül.”



 

A zene és a szöveg megírásán túl a videoklip is teljes egészében self made módon készült. A Kanári-szigeteken, Tenerifén forgatott anyagról Mentha így mesélt: „Ez egy régi történet köztünk Diazzal, mindig ott volt a levegőben, hogy egyszer újra csinálunk valamit. Most jött el az ideje”. A videót stáb nélkül forgatták le, minden külső segítség nélkül, ami tudatos döntés volt: "A videót teljes egészében mi készítettük - gyakorlatilag én forgattam az anyagot, stáb nélkül. Itthon nem találtunk olyan helyszínt, ami azt éreztük, hogy passzolt volna a dal hangulatához. Az óceán, a fekete homokos tengerpart és a Teide látványa viszont mind erősen rezonált a Méreg világával” - teszi hozzá.

 

A Diaz-Mentha együttműködés nem érinti sem a Wellhello, sem a Hősök működését: mindkét formáció továbbra is aktív, a Méreg egy különálló projekt eredménye.


Fotó: DiazMentha

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Zeneszöveg kvíz

Adományozás