dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
MyCream: Egyveleg

MyCream - Egyveleg

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: MyCream
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 7445 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Egyveleg

Egy tenyérnyi bőr sincsen az agyamon,
A pizsamát két hete felejtem magamon,
Fiú vagy lány vagyok végre érzem
Mert egy felfordított kapára léptem

Hát induljon a bonsai!
Törpe a fenyő,
Ha a leveleit nyírom a postásunk sem nő
Hindu lett a párom, a szőke kisleány,
A fejébe nincs semmi, csak pont a homlokán
Hát induljon a banzáj
Induljon a banzáj!
Induljon a banzáj!

Északi a banán, de déli gyümölcs,
Ijesztő az arcom, de mégse üvölts,
Persze nem biztos, hogy jót tesz neked,
Ha sokat nézed a fényképedet!
Induljon a banzáj!
Tele lett a tál
Nincs egy lyukas sajt sem
Sír az Ementál

Nadrágomon számzár
Hátra nem lököm
Mert becsípte a zipzár
A kilógó zakóm
Induljon a banzáj!

Hogyha befagy a tó,
Hogyha prüszköl a ló,
Hogyha ijesztgetek,
Frászt kap a nagyapó!

Hogyha szűnik a vágy,
Hogyha üres az ágy,
És ha nejed már nem főz
Akkor hívd fel anyád!

Hogyha mindenki fél,
És már a remény sem él,
És ha unod a banánt,
Akkor körtét egyél!

Hogyha állsz egyedül,
Hogyha süket a fül,
Nagyon nehéz a harcsa,
Ha az öledben ül!

Én vagyok a gát amit mindenki lát,
Úgy kell nekem, mint púpra hát,
Én vagyok a kelkáposztafej!
A haj helyett jó lesz a sej
Én vagyok a fej, hát pihenj el,
Fülembe horkol az aludttej!
Én vagyok az ír,
Kockás papír,
Ha osztasz szorzasz, számíthatsz rám!

Megették ágyaimat,
De a szú a fába éhes maradt,
Agyagból vagyok azt szól a váza
Büdös a régi szkopikaváza
Utoljára lesz most tavasz,
Üti a váza, feldől a kamasz,
Utoljára nézz a pékre,
Kemény a kifli, meghalsz érte!

Nem kérdezd kedves,
Nincs már itt amit kerestél,
Már elrúgtam rég!
Most mit kötekszel?!
A fene sem szólt!
Nincs Beethoven, de van haleb

Nem kérdezd kedves,
Ki csapott az ágyban homlokon,
Mert kihallik a muzsika szó,
Utcára dűlt a kocsmaajtó!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Sisi Remix EP-vel jelentkezett

A szenzációs színpadi jelenlétéről híres és hiphoppal teljes szabadsággal operáló Sisi duplán ünnepel idén: megérkezett ugyanis új, ‘Mixát’ című remix EP-je, miközben óriási gőzerővel készül a szeptemberi Parkra. A meglepetésszerűen droppoló kiadványt WaTával értelmezte újra az előadó, sőt még a Slow Village dj-producere, DJ One-Ab is csatlakozott egy szám erejéig.


Sisi-dalszövegek itt.

 

Sisi szeptember 12-én, IV. Házibulifless: UNIVERZÁLIS B4LHÉ címszóval nemcsak a színpadot, de a valóságot is megbillenti. A világot jelentő deszkákra született tehetség missziója, hogy női rapperként zászlóvivője legyen azoknak, akik nem ragadnak meg egy műfajnál, sőt igazából a hiphop, a drum and bass és a rock mindenféle vállfajára szívesen gondolnak. Ezt hívja nemes egyszerűséggel „Házibuliflessnek”, mely egy semmihez se fogható eseménysorozattá nőtte ki magát. A parkos negyedik etapra a rajongók szó szerint megindították a lavinát – úgy fogynak a jegyek, mint a füst a backstage-ben. (vendég: Mikee Mykanic & FIGURA)

 

Ennek örömére Sisi a generáció egyik legtehetségesebb producerével, azaz WaTával radikálisan újraértelmeztek négy dalt („BLAHA”, „Álmok”, „Anya Mondd Meg” és a „Kezeket fel”). A ‘Mixát’ című EP ezért is nehezen nevezhető egyszerű remixgyűjteménynek. A drum and bass, hiphop, és rock műfajok közötti szabad átjárás jellemzi az anyagot, amelyben vendégként olyan nevek is feltűnnek, mint a tavalyi nagysláger producere, Hundred Sins, valamint a legendás DJ One-Ab, aki a “Régisulis Kezeket Fel” című tételben erősíti a brigádot.

 

Sisi az EP-ről megosztotta saját gondolatait dalról-dalra

 

Böhöm Blaha


„A Blahához alapból nagyon kedves emlékek fűznek, tisztán emlékszem a felvétel pillanataira, pont ezért szerettük volna új köntösben is hallani. Nekem kicsit krúzolgatós, mászkálós feelingje lett, lehet benne hallani a várost, de mégis teljesen új hangzásvilágot kapott.”

 

Bólogatós Anya Mondd Meg


„Az Anya Mondd Meg szentimentálisabb hangulatú, zongorás formában látott újra napvilágot. A többi remixhez hasonlóan, koncert utáni órákhoz tökéletes társ.”

 

Varacskos Álmok


„Szerintem magáért beszél az újragondolás. Imádom az eredetit is, de így valami olyan friss fesztivál-vibe született az eredetileg komor Álmokból, hogy úgy hangzik, mintha nem evilági lenne.”

 

Régisulis Kezeket Fel


„Kíváncsiak voltunk a Kezeket fel régisulis verziójára is, szóval kapott egy tipikus koszos boom bap beatet, amiből egy nagyon kellemes bólogatós feldolgozás született.”




EP-stream itt.


Sisi-események itt.


Fotó: Sisi x WaTa


Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás