dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Semmi Komoly: Azok a mai fiatalok

Semmi Komoly - Azok a mai fiatalok

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Semmi Komoly
Album: Keressük!
Szövegírók: Tóth Márton
Palej Zsolt
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 6400 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Azok a mai fiatalok

Gönyörűszép májusi reggel
Öreg bácsi a parkban sétál
Vérnyomása az egeket verte
Öreg nénivel jókat pletykált
Pipájával pöfékelt, bajszát pödörte
Botját dühösen nekem szegezte
Vérbenforgó szemeivel jegesen nézett
Felémfordult és illedelmesen prédikálni kezdett
Szájszagát megérezve hátat fordítottam neki
Erre a bácsi a fülembe kezdte ordítani

Refr.:
Hogy ezek a mai fiatalok
Óh, Óh mai fiatalok
Óh, Óh mai fiatalok
Óh, Óh olyan pofátlanok

Az öreg bácsi vércukra
Idegességében jól megnőtt
Húszdioptriás szemüvegével
úgy nézett hogy majd megölt
A napsütésben megcsillant kopaszodó feje
Unalmas beszédét mondani kezdte
Elegem lett ebből és sebesen odébb álltam
De az öreg bácsi csak kötözködött bátran
A fiatalságról prédikált, de engem nem érdekelt
lálálá lálálá lálálá lálálá
Megszólalt, észrevettem a szájszag még nem tűnt el
Majd zavaró, ismerős mondat hangzott el

Refr.:
Hogy ezek a mai fiatalok
Óh, Óh mai fiatalok
Óh, Óh mai fiatalok
Óh, Óh olyan pofátlanok

De nincsen semmi baj
Mert én nem haragszom rátok
Csak unom már hogy mindenbe belepofáztok, pofáztok

Refr.:
Hogy ezek a mai fiatalok
Mai fiatalok
Mai fiatalok
Olyan pofátlanok
Ezek a mai fiatalok
Mai fiatalok
Mai fiatalok
Olyan kibaszott pofátlanok

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Kiscsillag - filmmel, koncerttel és lemezzel ünnepel az idén 20 éves zenekar

Egész estés filmmel, nagyszabású koncerttel, valamint válogatáslemezzel és új dalokkal ünnepel az idén 20 éves Kiscsillag, Lovasi András (Kispál és a Borz) és Leskovics Gábor (Pál Utcai Fiúk) közös zenekara.


Kiscsillag-dalszövegek itt.

 

A jubileumi események a Puskin moziban kezdődnek


Április 30-án itt mutatják be a Csókoljál meg, Kiscsillag! című egész estés filmet a zenekarról. A vetítést beszélgetés követi az együttessel.

 

A másfél órás filmet 2024 végén, 2025 elején forgatták, a rendező Nesztenger Szilárd, a forgatókönyvíró és a producer Nagy-Golyán Nikoletta volt.


- A forgatás miatt akarva-akaratlanul áttekintettük és feldolgoztuk az elmúlt két évtizedet, alaposan leástunk a mélyére. A rengeteg emlék és az olykor előtörő érzelmek így adtak nekünk egyfajta értelmezést, hogy pontosan mi is az a Kiscsillag. Azt hiszem, 2025-ben nagyjából még mindig ugyanaz, mint 2005-ben


- részletezte Lovasi András, a zenekar vezetője és frontembere.


A Kiscsillagot hobbizenekarként alapították, ma már húsz éves a formáció

 

A Kiscsillagot húsz évvel ezelőtt hobbizenekarként alapította Pécsett a Kispál és a Borz három korábbi tagja (Lovasi András - ének, gitár; Bräutigam Gábor - dob; Ózdi Rezső - basszusgitár), illetve a Pál Utcai Fiúkból ismert Leskovics Gábor (gitár, ének). Az együttes azóta hat lemezt készített, és 


az egyik legnépszerűbb koncertzenekar lett Magyarországon, olyan slágerekkel, mint a Ha én lennék, a Fishing on Orfű, az Örökre, A pénz miatt, az Olajoshordó, az Őrkutya vagy a Tenyeremből el.

 

A húszéves évforduló jegyében május 10-én a Budapest Parkban ad koncertet a Kiscsillag. Műsorukban felvonultatják a két évtized közönségkedvenc dalait, de néhány új szám beépítésével a készülő - és október 31-én megjelenő - hetedik nagylemez hangulatába is betekintést engednek. A koncerten vendégként közreműködik a szintén pécsi gyökerekkel bíró énekes-dalszerző, Cserihanna, a Kiscsillag-lemezek producere, Tövisházi Ambrus, valamint a zenekar tiszteletbeli tagja, Rátgéber László kosárlabdaedző is.

 

Május 10-én jelenik meg az életművet összefoglaló, a rajongók szavazatai alapján összeállított dupla best of lemez, amely a 20 őszinte, kőkemény év címet kapja és online terjesztés mellett vinylen is elérhető lesz.


A válogatásanyagon szerepelni fog az április elején megjelenő Nagyon című új dal, amelynek klipjét szintén Nesztinger Szilárd rendezte.

 

A zenekarban jelenleg Lovasi és Leskovics mellett Szesztay Dávid (gitár, billentyűs hangszerek, vokál), Hajba Imre (basszusgitár) és Bajkai Ferenc (dob, ütőhangszerek) játszik. Eddigi stúdiólemezeik: Greatest Hits Vol. 1 (2006), Örökre szívembe zártalak (2009), Néniket a bácsiknak! (2011), Szeles (2014), Semmi konferencia (2017), Tompa kések (2020).



Kiemelt kép: A képen az első Kiscsillag-felállás 2006-ban: Leskovics Gábor, Lovasi András, Ózdi Rezső és Bräutigam Gábor

Fotó: Kiscsillag Facebook/ Kálmándy Ferenc

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás