Előadó: | Ludditák |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Fiáth Marianna Fiáth Titanilla |
Jakab Zsolt Kondor Péter |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Hip hop |
Címkék: | Keressük! |
– Helló, hentes tesó!
– Egy adag testes lecsó?
– Túrja, aki bírja, mint egy kecskekrecsó
olyan ocsmány, mer túl szoft a szaft,
és nem kell, hogy a kolbászokat copfba rakd
itt. Addikt vagyok, de nem diktál a tál hurka
nekem, ha enni jó, hát tömje be a Stahl Jutka.
Csak egy hari pöri kell,
különben öri hari vagy harakiri lesz haver,
bazer, reggel óta matatok már derékig a kredencben,
mer nem lelem az adagomat delírium tremensben,
tiszta Sickboy-szitu, asszed vicc, adok
egy trikót, hogy lássad, paprikásat izzadok,
ami kór is, kár is, de az echtungarisch íz az ok,
ti vega-genyák, penyát rám ne bízzatok,
ja, ne bízd rám, mert elköltöm,
aszt’ hörpölöm a pörköltöm!
Refr.: Nem kell, hogy Pestre fölköltözz,
és ne drogozz, csak pörköltözz!
Mer a pörgetőkkel majd jól betörölközöl,
ha real G akarsz lenni, akkor pörköltözöl.
Neked a por, nekem a porcogó
az úr, ott a levele, itt meg a leve a logó
a pólón, ja, a bélyeg kéje felemelő,
figyelj, az én nevelőm úgy hívják: vesevelő.
Előkelő a CSL, gyerünk szatyorba az orrokat,
engem a mokány tokányszag üt ki, amikor rotyogva forrogat.
Neked a kokós a dílered, nekem meg a kakas,
Ex-szel csapod magad szét, nyolccal, s a pacal magas?
Kispályás pisisnek menőpasis a hasis?
Tölts kecskebendőt fecskendőbe, azt’ tele a has is.
Refr.
Aki napi öt-hat kilót tol, mit várhat a Lipóttól,
csak a Rivotril a real, ez asszed mindent kipótol?
Habzik a pofám, mint a Schauma,
erre mondják azt, hogy gyerekkori trauma.
Azt haluzom, pirosak a fények,
erre meg azt mondják, hogy selejtek a gének.
Hányok az ágyban, kádba szépen,
bizony, mert labilis a família Bátaszéken.
Szarok rá, rájövök, hogy nem jövök le,
pöri-noki-ubisali örökre,
ja, és adjad a manit, hogy jól elköltsem,
aha, kezdődjön el végre a pörköltjam!
Refr.
A Belgától a Mastodonig hatalmas bulikkal indult a FEZEN - de a fele még hátra van
Félidőnél tart az idén 28 éves FEZEN Fesztivál. Az első két nap a fesztiváltól megszokott műfaji kavalkád jegyében telt: elbúcsúzott a fezenes közönségtől a Margaret Island, régi tagokkal kiegészülve érkezett a Ganxsta Zolee és a Kartel, megtöltötte a nagyszínpad előtti teret Dzsúdló és Krúbi és óriásit zúzott a Slayer-alapító Kerry King szóló projektjével, valamint a Grammy-díjat is elnyerő, kultikus Mastodon.
Két nap még hátra van olyan fellépőkkel, mint Majka, a Halott Pénz vagy a szimfonikus metal két megkerülhetetlen csapata az Apocalyptica és az Epica. Érdemes Székesfehérváron tölteni a pénteket és szombatot is.
Túl az idei FEZEN első felén, óriási A nyitónap egyik érzelmi csúcspontja volt a Margaret Island fellépése, ami egyben búcsú is volt a fezenes közönségtől, de ezen a napon lépett fel a Blahalouisiana is, akik fehérvári kötődésű zenekarként mindig különleges koncertet adnak hazai pályán - „Itt indult minden” – mondta Schoblocher Barbara a színpadon, és ezt a közönség is pontosan érezte.
A hiphop és a popvonal sem maradt adós a nagy pillanatokkal
Dzsúdló és Krúbi is megtöltötte a nagyszínpad előtti teret, és mindkét előadó brutális energiát pakolt a buliba. Közben a Kartel is jubileumot ünnepelt, méghozzá régi tagokkal kiegészülve, Ganxsta Zolee-ék koncertjén a kilencvenes évek hangulata szinte kézzel fogható volt.
A rock-metal vonalat idén is erősen hozta a fesztivál
A hazai kedvenc AWS, Road, Lazarvs és Omega Diatribe mellett az amerikai Mastodon – akik egy Grammyt is bezsebeltek már korábban – súlyos hangzással és hatalmas színpadi jelenléttel érkezett, míg Kerry King, a Slayer legendás alapítója új projektjével tette emlékezetessé csütörtököt.
A java viszont még hátra van
Pénteken és szombaton is érkeznek nagy nevek: Majka, ByeAlex és a Slepp, ValMar, Halott Pénz, és ott lesz a szimfonikus metál két nemzetközi nagyágyúja, az Apocalyptica és az Epica. A retro rajongóknak is jut csemege: a TNT mellett a színpadra lép Korda György és Balázs Klári is. A FEZEN pedig idén is a hagyományos, mindenkit megmozgató Necc Partyval zárul.
Szóval aki még nem volt kint, annak most érdemes bepótolni – a második félidő még simán hozhatja az idei nyár legjobb estéit.