


| Előadó: | Szerelmből szerelembe |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Koltay Gergely Herrer Pál |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Légy csak úgy szerelmem
ahogy napfény csillan a hallgatag tavon
szikrázón és változón
boríts el fényeddel forrón és vallatón
Légy olyan, mint a hullám,
mely felemel, ölel, majd mélybe ránt
És légy meleg fészek
megbújva lombok hajlatán
Légy nekem árnyas hely a pusztán, hosszú út után
vagy messze látszó torony fagyott szirtek fokán
légy illatos kávé egy fáradt reggelen
légy örjítő vágy s az értelem
adj magadból többet
add egész önmagad
kívánom önzőn
ne ölelj többé másokat
Légy mostmár vak
hisz láttál mezítelen
agyad hátsó zugában is csak nekem legyen helyem
úgy nézz rám, hogy magadat lássad
légy árnyék
s én leszek hűen követő társad
légy apám s szeretőm
légy férjem s fiam
enyém légy egészen
engedd, hogy lehessek te és önmagam
Légy te, mint én lennék
s én leszek te magad



A következő hetekben fővárosi intézményekben folytatódik a Dirty Slippers zenekar Suliturné programja, amely mára az egyik legnagyobb kábítószer-ellenes ifjúsági programmá vált Magyarországon.
Lobó-Szalóky Lázár 2011-ben hozta létre a Suliturné programot, amely két részből áll: a zenészek egy fesztiválhangulatú koncertet adnak a diákoknak, majd közéjük ülnek és drogprevenciós előadást tartanak.
"Egyre nagyobb az igény erre a rendhagyó programra az iskolák és a fiatalok részéről is. A visszajelzések egyértelműen pozitívak, jelenleg több mint 200 iskola várakozik arra, hogy hozzájuk is eljussunk a Suliturnéval" - fogalmazott Lobó-Szalóky Lázár.
A zenekar nemrég tért vissza hét állomásos angliai turnéjáról, ahol kiderült: kinti lemezkiadójuk, a Reaction Management szeretné, ha a Suliturné program Magyarország után Angliában is elérhető lenne.
"Azt tapasztaljuk a Suliturné állomásain, hogy évről évre egyre nagyobb a problémát jelentenek a drogok a 14-18 éves korosztály számára. Mi zenészként elkötelezettek vagyunk 14 éve, hogy megmutassuk a fiataloknak:
kizárólag a drogok, az alkohol és az önpusztító életmód nélkül érhetik el a céljaikat, élhetnek sikeres és boldog életet"
- mondta el Lobó-Szalóky Lázár.
A zenész szerint nagyon aktuális ez a téma, hiszen "sajnos trendi lett olyan dalokat írni hazánkban is, amik a kábítószer fogyasztásra buzdítják a fiatalokat. Nincs semmilyen eszköz ezeknek a daloknak a terjedését meggátolni annak ellenére, hogy szerintem még maguk az előadók is tudják, hogy rendkívül káros, amit csinálnak. Ennél sokkal felelősségteljesebben kellene viselkedniük" - jegyezte meg Lobó-Szalóky Lázár.
A Dirty Slippers december 10-én az ORFK rendezvényén, majd december 12-én a BGSZC Pestszentlőrinci Technikumában folytatja a Suliturnét.
Fotó: Dirty Slippers