dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Demjén Ferenc: Fekszem az ágyon

Demjén Ferenc - Fekszem az ágyon

off off off off off
Ünnep '96 II.
Előadó: Demjén Ferenc
Album: Ünnep '96 II.
Megjelenés: 1996
Hossz: 3:11
Szövegírók: Demjén Ferenc
Lerch István
Herpai Sándor
Zeneszerzők: Menyhárt János
Kiadó: Exclusive Records
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Miről szól a(z) 'Fekszem az ágyon' dalszöveg ?
A szövegben az elbeszélő az álmai utáni vágyára és az utazásra koncentrál. Az elérhető távolságokat az álmodozás és a vágyakozás határozza meg, nem pedig a fizikai tér. A versben a hideg és meleg, a szerelem és az elutasítás ellentétei vannak jelen. A szöveg arra buzdít, hogy mozogjunk, cselekedjünk, hiszen saját mozgásunkkal formáljuk a világot. A refrénben megismételt mondatok tovább erősítik az elbeszélő vágyát, hogy eljusson oda, ahova a másik nem viszi.
Nyomj egy like-ot ha tetszik ez a rovat!
Megtekintve: Ma 7, összesen 72678 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Fekszem az ágyon

Hova eddig eljutottunk túl kevés még
Hiszen alig több mint a körhintán kétszer fizetnél
Csak a lelkünk használt néha szárnyakat
Amikor ágyba bújtunk és gyártottuk sorban az álmokat

Fekszem az ágyon!
Még is épp olyan messze vágyom hová csak a szél jut el
Csábít az álom!
És én eljutok minden áron ahova te nem viszel.

Elaludtunk hűvös északi tájakon
Az is jégvirág volt amit a hideg festett az ablakon
Melegünk is volt amikor még szerettél
És mint a trópuson úgy dél felé mindent levettél

Most fekszem az ágyon!
Még is épp olyan messze vágyom hová csak a szél jut el
Csábít az álom!
És én eljutok minden áron ahova te nem viszel.

Menj! És sose állj! És sose várj!
Hisz talpad alatt forog a föld
És hogyha mész! És hogyha lépsz!
Saját talpaddal forgatod őt

Fekszem az ágyon!
Még is épp olyan messze vágyom hová csak a szél jut el
Csábít az álom!
És én eljutok minden áron ahova te nem viszel.

Fekszem az ágyon!
Még is épp olyan messze vágyom hová csak a szél jut el
Csábít az álom!
És én eljutok minden áron ahova te nem viszel.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Újraindul a zenés kaland: ismét látható a 80 nap alatt a Föld körül

A TRIP, a Gold Record és a Kult2 közös produkciója július 8-án és 10-én a MOM Kulturális Központ repertoárjában szerepel. A nagy sikerű Pesti Színházi előadás után Auda hercegnőt ezúttal Nagy Bogi alakítja.



 

Ki ne ismerné az örökzöld történetet? Phileas Fogg vérbeli angol úriember, aki precíz napirend szerint éli az életét. Fogadást köt arról, hogy 80 nap alatt körbeutazza a földet, mert a menetrend szerint ez lehetséges. A világ azonban nemcsak a menetrendre hány fittyet, hanem Mr. Fogg terveire is: kezdetét veszi egy őrült utazás vonaton, hajón, lóháton, elefánton, jégvitorláson és számtalan kalandon keresztül.



 

Verne Gyula regényéből Divinyi Réka írt szellemes színdarabot, melynek rendezője Magács László, a dalok zenéjét és szövegét Csorba Lóci jegyzi, a Lóci játszik pedig nemcsak kísérője, hanem aktív résztvevője is az előadásnak. A bemutató után kiadott lemezük tizenkét dalában megjelenik a zenekartól megszokott sokszínűség: a pop-funk és a karibi elemek érzelmes balladákkal vegyülve alkotnak egy igazán izgalmas egészet.


Videó itt.


Az előadás egyszerre koncert és színház, egy zenés forgatag állandóan változó karakterekkel, helyszínekkel, elefántból hajóvá formálódó kellékekkel, fordulatokkal teli cselekménnyel, melynek csúcspontjai az élő zenekari kísérettel megszólaló dalok.



 

Auda hercegnő karakterét a fiatal énekesnő, Nagy Bogi ölti magára, a további 121 szerepet Hirtling István, Karácsonyi Zoltán, Szántó Balázs, Fekete Patrícia, Illés Adrián, Kerek Dávid, Krasznai Vilmos, Liber Ágoston, Tóth Dominik és Túri Péter keltik életre. 



Fotók: Gold Record

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás