dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Rúzsa Magdi: Aprócska Blues

Rúzsa Magdi - Aprócska Blues

off off off off off
Ördögi Angyal
Előadó: Rúzsa Magdi
Album: Ördögi Angyal
Megjelenés: 2006
Hossz: 3:12
Szövegírók: Rúzsa Magdolna
Zeneszerzők: Rúzsa Magdolna
Kiadó: CLS
Stílus: Pop
Címkék: Keressük!
Miről szól a(z) 'Aprócska Blues' dalszöveg ?
A dal szövege egy szerelmi történetet mesél el, ahol a narrátor többször is kérte szerelmét, hogy táncoljon neki, de a másik fél hűtlen volt és továbbment. A narrátor emlékszik arra, amikor szerelme otthagyta a keze nyomát az autóbusz ablakán, és a könnyei kicsordultak. A refrénben a narrátor azt mondja, hogy szerelme csak játszik vele, nem fogja a kezét, és bár ő szeretne továbblépni, valami visszahúzza. A narrátor azt érzi, hogy már nem érdekli szerelme, és bár szerelme azt mondta, hogy nem engedi el, mégis itthagyták. A dal végén a narrátor úgy érzi, hogy a szíve fáj, és talán egy régi blues dal húzza vissza.
Nyomj egy like-ot ha tetszik ez a rovat!
Megtekintve: Ma 5, összesen 128403 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Aprócska Blues

Hányszor kértelek,
Hogy táncolj nekem
Te csak mentél tovább hűtlenül.


Még látom az arcod,
És hallom a hangod,
Mikor a kezed nyomát
Otthagytad az autóbusz ablakán,
És szemedből a könny majd kicsordult.


refr1.:

Ó, te csak játszol velem,
És nem fogod két kezem!
Én mennék, de valami visszahúz!
Ó, te csak játszol velem,
És nem fogod két kezem!
Én mennék, de valami visszahúz!


Hányszor éreztem,
Hogy fázol velem.
Már a kezem sem nyúlt feléd!
Még egyszer hozzám értél,
Megszorítottál!
Azt mondtad, nem engedsz el!
Mégis itthagytál!


Úgy fáj a szívem,
Úgy fáj, el kell hogy higgyem! Nem vagy már!
Úgy fáj a szívem, úgy fáj!


refr1.:

Ó, te csak játszol velem
És nem fogod két kezem!
Én mennék, de valami visszahúz!
Ó, te csak játszol velem,
És nem fogod két kezem!
Én mennék, de valami visszahúz!


refr2.:

Játszol velem,
És nem fogod két kezem!
Én mennék, de valami visszahúz,
Talán egy aprócska régi-régi blues

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Múzeumok éjszakája - Mintegy száz program lesz Veszprémben

Mintegy száz program várja a látogatókat Veszprémben a Múzeumok Éjszakáján, köztük tárlatvezetések, beszélgetések, múzeumpedagógiai programok.

 

Június 20-án és 21-én egyetlen jeggyel a város 17 helyszínén összesen 26 kiállítás és 68 program látogatható majd a megszokott nyitvatartási időn túl is.

 

A Múzeumok Éjszakája veszprémi helyszínei


A Múzeumok Éjszakáján várja a látogatókat többek között a CODE - Digitális Élményközpont, a Laczkó Dezső Múzeum, a Művészetek Háza Veszprém, a Veszprémi Várbörtön Látogatóközpont, az Agóra Veszprém Kulturális Központ és az Eötvös Károly Megyei Könyvtár.

 

Városszerte tárlatvezetések, múzeumpedagógiai programok, beszélgetések és performanszok várják az érdeklődőket.

 

A Kabóca Bábszínház indítja a programsorozatot


A programok június 20-án a Kabóca Bábszínházban kezdődnek Györgydeák György kiállításának finisszázsával, az Underground Princessa - Földalatti hercegnő című performansszal, valamint a Táncoló Festmények című előadással.


Izgalmas programok a Várbörtön Látogatóközpontban


Június 21-én, a Várbörtön Látogatóközpont szervezésében betekinthetnek az érdeklődők az egyik legnagyobb hazai bűnügyi botrány, a tiszazugi arzénmérgezéses ügy részleteibe egy filmvetítés és egy beszélgetés során


történeteket hallhatnak a börtönökben zajló tiltott szerhasználatról, valamint helytörténeti sétán is részt vehetnek.

 

A CODE - Digitális Élményközpontban a BABEL című installáció látható, az Eötvös Károly Könyvtárban pedig interaktív játékkal várják az érdeklődőket.


Gasztronómia, fotózás, irodalmi előadás és fotós mesterkurzus is szerepel a Művészetek Háza programjában

 

A Művészetek Házában borkóstolón, workshopokon és fotós mesterkurzuson is részt lehet majd venni. Előadást tart majd Bősze Ádám zenetörténész és Praznovszky Mihály irodalomtörténész, a Tegulariumban pedig családi délután várja a látogatókat.


A Laczkó Dezső Múzeum zenés ünnepséggel is készül

 

A Laczkó Dezső Múzeum játékos műtárgyvadászattal, zenés ünnepséggel és tematikus tárlatvezetésekkel készül, a Bunkermúzeumban pedig közelebbről is megismerhetjük az egykori veszprémi óvóhely történetét.

 

A kombinált jeggyel rendelkezők az esemény alatt díjmentesen utazhatnak a helyi buszjáratokon.


Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás