


| Előadó: | Levente Fúvószenekar |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Major István |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Szép Erdélyország nagy hegyei alján nyílik sok apró kis tarka virág
Sok vitéz székely vérrel írott harcán buzdul a népe, a rögre vigyáz
Őrt áll az végen, pallos a jobbjában, a másikkal rendre dönti a kalászt
Egész szívével és egész lelkével védi az édes, szép magyar Hazát
Érted élünk csodaszép Országunk, és ha kell érted halunk
Vész, ha fenyegetne, mind ott állunk, mind, akik még csak vagyunk
És ha ellenséges léptek járnák drága, szentelt testedet
Száz halállal vívunk meg teérted, esküszünk, mi székelyek!
Szép Erdélyország nagy hegyei alján elhervadt mind az apró kis virág
Sok vitéz székely vérrel írott harcán nincs, aki buzdul, nincs, aki vigyáz
És ím csak egyszer, véres sírok szélén százezer székely, öreg baka áll
Százezer kürtből fújja könyörögve, minden magyarnak a hívó imát.
Érted élünk csodaszép Országunk, és ha kell érted halunk
Vész, ha fenyegetne, mind ott állunk, mind, akik még csak vagyunk
És ha ellenséges léptek járnák drága, szentelt testedet
Száz halállal vívunk meg teérted, esküszünk, mi székelyek!



A Tribute Maraton második felvonása újra a legnagyobb rock kedvenceket hozza egy pörgős, hangos, nagyon hosszú hétvégére.
A hatalmas sikerre való tekintettel – a 2025-ös debütáló fesztiválon ugyanis több ezren gyűltek össze Sástón világslágereket hallgatni - nem kérdés, hogy a jövő nyár is hasonlóan induljon.
2026. június 4.-5.-6.-7., Mátra, Sástó
54 buli és a varázslatos Észak-magyarországi Sástó, de három helyett már négy napon keresztül, vagyis csütörtöktől hétfő hajnalig düböröghet a rock. Jövő év június 4. és 7. között jön a második Tribute Maraton, ahol most is közel 60 tiszteletzenekar gondoskodik majd a fergeteges zajongásról, fejet hajtva a nagy elődök örökzöld munkássága előtt.
Hét évtized rock- és poptörténelme elevenedik meg ezen a nagyon hosszú hétvégén
Nem kérdés, hogy megszólalnak majd olyan alapvetések, mint a Guns N’ Roses, a Red Hot Chili Peppers, a Rolling Stones, Bon Jovi, Billy Idol, illetve az Iron Maiden best of-jai, de a kevésbé mainstream bandák és műfajok kedvelői sem fognak csalódottan távozni, hiszen
tele van a line-up olyan csapatokkal is, mint a Bullet for My Valentine, a Slipknot, a Fintroll, vagy a Gojira „magyarhangjai”.
Itt még messze nincs vége a sztorinak
Ezúttal bővül a kínálat: 2026-ban a rockzene mellett olyan könnyedebb favoritok is felkerültek a listára, mint a világ kedvenc vöröse Ed Sheeran, akit ezúttal az Olaszországból érkező Edo Sparks kelt életre egy szál gitárral, vagy éppen a Policity zenekar, akik ki más, mint Sting felejthetetlen csapata, a The Police előtt tisztelegnek.
Az pedig szinte egyértelmű, hogy olyan, már sajnos nem létező, de mindenképpen
megkerülhetetlen legendákról is megemlékezzen a fesztivál, mint Jimi Hendrix, Elvis Presley, a Nirvana, vagy éppen a The Clash, akiket elismert zenészekből álló hazai tributezenekaraik varázsolnak vissza a színpadra:
a Message to Hendrix, a The Graceband, a Pollyna, és a Clash City Rebels is valódi időutazásra készül.
Bár a nyár még kicsit távolinak tűnhet, a jegyértékesítés már megindult arra a bulira, ahol végre nem kell a DJ-nek könyörögnöd a kedvenc dalodért – a Tribute Maratonon, a Mátra lábánál, közel hetven év zenéjéből biztosan mindenki megtalálja a neki valót!
A 2025-ös fesztivál aftermovie-ja itt.