dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Demjén Ferenc: Hiányzol...

Demjén Ferenc - Hiányzol...

off off off off off
Demjén 60
Előadó: Demjén Ferenc
Album: Demjén 60
Megjelenés: 2006
Hossz: 4:10
Szövegírók: Demjén Ferenc
Zeneszerzők: Menyhárt János
Kiadó: Rózsa Records
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Miről szól a(z) 'Hiányzol...' dalszöveg ?
A szöveg egy személy mély hiányérzetét és fájdalmát fejezi ki egy szerettéje iránt, aki már nincs jelen az életében. Az idő múlása és a mindent elrabló természete központi szerepet játszik a szövegben, ami a veszteség és a fájdalom fokozását jelképezi. A személy próbálja megbirkózni a helyzettel, és reményt táplál, hogy a távozott szeretett személy még mindig várja. A szöveg végig hangsúlyozza, hogy a személy bűntelenül áll a helyzet előtt, és nem érdemli a büntetést. Az összefoglaló gondolat az, hogy hiába próbálja elviselni a helyzetet, a szeretett személy hiánya még mindig fájdalmasan érezhető.
Nyomj egy like-ot ha tetszik ez a rovat!
Megtekintve: Ma 37, összesen 135823 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Hiányzol...

Nem ébredek fel szívesen
Már a részegség sem old fel, azt hiszem
Oldjon fel az ég önző vágyaim alól
Míg hiányzol...

A baj, hogy minden arról szól
Az idő mindent elrabol
Mert Ő hozott el hirtelen, és Ő sodort tovább
S még hiányzol…

Ref.:
Én szállok az idővel és a széllel szembe talán
Telve a reménnyel: aki elment vár még rám
Én esküszöm, hogy mosolyogsz még rám
Én nem hiszem, hogy sosem érsz hozzám
Nem büntethet az ég, ha így állok eléd
Lelkemben bűntelenül
Mert hiányzol…

Az utcán épp, hogy létezem
Csak egy arcot, csak egy színt keres szemem
De rólam bárki tudja, hisz a homlokomon áll
Még hiányzol…

Ref.:
Én szállok az idővel és a széllel szembe talán
Ma is telve a reménnyel: aki elment vár még rám
Én esküszöm, hogy mosolyogsz még rám…
Én nem hiszem, hogy sosem érsz hozzám
Nem büntethet az ég, ha így állok eléd
Lelkemben bűntelenül
Mert hiányzol…

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Obscura: szeptemberben a Suicidal Angels és a Sadist társaságában mutatja be új lemezét technikás death metal alakulat

Erős kísérettel vonul fel az őszi lemezbemutató hadműveletre az Obscura


A német progresszív death metal zenekar Budapestre szeptember 16-án érkezik, méghozzá a görög thrash brigád, a Suicidal Angels, és az Olaszországból érkező legendás progresszív death metal alakulat, a Sadist társaságában.



A Sadist is izzítja a közönséget a Barba Negrában

Fotó: Concerto Music


Az Obscura munkásságát technikás, kidolgozott zenei megoldások jellemzik


Az Obscurát a gitáros/énekes Steffen Kummerer alapította 2002-ben, Németországban. Zenei irányukat jól jellemzi, hogy az évek során az egykori legendás német technikás death metal banda, a Necrophagist tagjai is megfordultak a csapatban, amely fennállása alatt hét nagylemezt és több mint 800 koncertet tudott le négy kontinensen. Technikás, kidolgozott zenei megoldásaiknak és szövegeik komplex témaválasztásának köszönhetően évről évre többen figyeltek fel rájuk.


Februárban jelent meg az Obscura hetedik nagylemeze


Az A Sonication a 2021-ben kiadott A Valediction lemezzel megkezdett trilógia második része, egyben a második kiadványuk a Nuclear Blast gondozásában. Az albummal egy időben vált elérhetővé az In Solitude című dal videóklipje is, szemléltetve, hogy az Obscura zenéje mit sem vesztett komplex és innovatív jellegéből.


A dalok írását a korábbi világkörüli turné alatt kezdték el


Ezt követően felvételek Fredrik Nordström producer vezetésével zajlottak göteborgi Studio Fredman stúdióban. Az eredmény egy egyszerre súlyos, de mégis tisztára kikevert hangzásvilág lett. 


A szövegekben keverednek a tudományos alapelvek és a filozófiai elmélkedések; és mindegyikük az énekes, Steffen életének egy-egy személyes epizódját dolgozza fel.


A borító ezüst tónusú, a zenéhez jól illeszkedő vizuális koncepcióját Eliran Kantor (Testament, Kreator, Hatebreed) készítette.


- A sarkos és dinamikus zenei váltások, és a kifinomult, emberi érintésekhez hasonló átkötések úgy hoznak létre egy harmonikus összképet, hogy egy igazán egyedi lemez lett a végeredmény, amelyet leginkább egy jó minőségű hangrendszeren vagy prémium fejhallgatón érdemes hallgatni - mondta el a lemezről Kummerer.


Hazánkba a lemezt bemutató turné harmadik szakaszában, szeptember 16-án ér a zenekar. Velük tart egy már jól ismert, és megbízható thrash metal brigád, a görög Suicidal Angels.



A Suicidal Angels is fellép szeptemberben a fővárosban

Fotó: Concerto Music


Egy igazi legenda is érkezik a Barba Negrába, egyenesen Olaszországból


Az 1991-ben indult Sadist a progresszív death metal műfajának korai képviselője. A Genovából indult csapat az Agonia Records gondozásában adta ki idén tizedik nagylemezét, Something To Pierce címmel.



Kiemelt kép: Obscura

Fotó: Concerto Music

 

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás