Előadó: | Macskák /musical/ |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Romhányi József T. S. Eliot |
Andrew Lloyd Webber |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Musical |
Címkék: | feldolgozás [+] |
Karmincák, lesz ma görbe éj
Karmincán gyűl a falka már
Karmincán nő a Holdkaréj
Karmincán áll majd a tarka bál
Karminca kormos, vagy fehér
Karminca-macska karcsú ám
Dalkincsünk szép és nem csekély
Nem nyafka nyávogás csupán!
Karminca kuncog huncutul
Szénszeme mint a mécses ég
Cifráz a trilla, nem csitul
Ha Holdnak zengi énekét
Karminca-macska lassan nő
Karminca-macskák nem nagyok
Gömbölyded formánk megnyerő
Táncunk a „dzsik” és friss gavott
Karminca-hold még fel se tűnt
Kinyaljuk magunk a bálra
Megmosva szépen fültövünk
Ujjig a négy lábunk szára
Kormos vagy fehér, mind jóbarát
Karminca-termet nem sudár
Úgy hajlunk, mint a rongybabák
Szemünkben ragyog a holdsugár
Pihenünk csendesen délelőtt
De napunk még estig is így telik
Mert így ad csak Terpsichoré erőt
Hogy táncoljunk vidoran reggelig
Karminca kormos, vagy fehér
És amint mondtuk, nem sudár
Mikor a zord szél nem henyél
Bakugrást játszunk házunknál
Ha bágyasztón perzsel fenn a nap
Enyhet az árnyas lomb kínál
Karminca-erőnk így megmarad
Ha táncolni hív egy Karminca-pár
Karmincák, lesz ma görbe éj
Karmincán gyűl a falka már
Karmincán nő a Holdkaréj
Karmincán áll majd a tarka bál
Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót
Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.
Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét
A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.
Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.
388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal
A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.
A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy
- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.
Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben Kertész Imre vehetett át korábban.
Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat
Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten
Fotó: MTI/Marjai János