Előadó: | Neoton Família |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Hatvani Emese |
Pásztor László Jakab György |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Pop |
Címkék: | bulis, élet, életérzés, eleven, elmegy, frissesség, fülbemászó, határontúli, könnyű, küldetés, lendületes, nyári, retro, sláger, sodró, tengeres, utazós, vidám, vizes [+] |
Water and sky, the flagship is gonna take the lead
Take us, please, to the fairly land
That nobody knows
There is no more room, I've got all the man I need
Take us, please, to the tropic shores
Where coconuts grow
Sweet world of dreams, just a few weeks away
The sun is the guide, we must follow the ray
The sea rolls me there, to the coast of India
But we don't care if we discover America
Santa Maria
Santa Maria
Santa Maria
Santa Maria
Santa Maria
Here is the day, travel fever everywhere
Take us, please, to the fairy land
That nobody knows
Here is the day, lovely songs fill the air
Take us, Please, to the tropic shores
Where coconuts grow
The wind starts to blow, lets go, anchors aweigh
We will be away for so many a day
The sea rolls me there, to the coast of India
But we don't care if we discover America
Santa Maria
Santa Maria
Santa Maria
Santa Maria
The wind starts to blow, lets go, anchors aweigh
We will be away for so many a day
The sea rolls me there, to the coast of India
But we don't care if we discover America
Santa Maria
Santa Maria
Santa Maria
Santa Maria
Santa Maria!
Santa Maria
Santa Maria
Santa Maria
Santa Maria
Santa Maria!!
A parajdi térség kulturális életének erősítése is cél
Ötállomásos koncertsorozatot tartanak szeptemberben és októberben neves magyar és román zenekarok részvételével a székelyföldi Sóvidéken a térség turizmusának fellendítésére.
A szeptember 12-én kezdődő koncertsorozat célja
Új lendületet adni a parajdi bányakatasztrófa által sújtott térség turizmusának, erősíteni a helyi kulturális életet, és meghosszabbítani az idegenforgalmi idényt.
A koncertsorozat öt, különböző zenei stílust képviselő zenekart vonultat fel
Ezáltal minden korosztály számára tartogat élményeket. Szeptember 12-én a Csík zenekar fellépése nyitja a rendezvénysorozatot, majd szeptember 20-án az Intim Torna Illegál lép színpadra a parajdi Nemzetközi Töltöttkáposzta Fesztiválon.
Október 3-án a román zenei élet jeles képviselője, az elektronikus zenét és hiphopot román népzenei motívumokkal ötvöző Subcarpati mutatja be egyedi hangzásvilágát.
Október 11-én Pál István "Szalonna" és bandája muzsikál a szovátai Tökfesztiválon. A koncertsorozat október 17-én a Bagossy Brothers Company fellépésével zárul. A koncertek konkrét helyszíneiről később tájékoztatnak.
A rendezvények magyar állami támogatással valósulnak meg, helyi és megyei partnerek közreműködésével.
A koncertsorozat kapcsolódik a Hargita Közösségi Fejlesztési Társulás (Visit Harghita) által indított, Parajd községet élményturisztikai desztinációként népszerűsítő kezdeményezéshez.
Szeptember 12-én a Csík zenekar fellépése nyitja a
rendezvénysorozatot
Fotó: Csík zenekar/Vető Gábor
Folyamatosak az egyeztetések a vállalkozókkal és a lehetséges partnerekkel a turizmus fellendítése érdekében
A Hargita Közösségi Fejlesztési Társulás rendszeresen egyeztet a parajdi turisztikai vállalkozókkal és lehetséges partnerekkel annak érdekében, hogy a Sóvidék újra vonzó, hiteles és sokszínű úti célként jelenjen meg a belföldi és nemzetközi turisztikai térképen.
Július 25-29. között a brit A Rosie World utazó blogger látogatott el a régióba, míg július 28-31. között 25 romániai influenszer és újságíró vett részt sóvidéki utazáson.
A látogatások célja az volt, hogy a résztvevők megismerjék a térséget, hogy utána hitelesen és sokoldalúan tudják bemutatni olvasóiknak, követőiknek.
Kiemelt kép: Bagossy Brothers Company