dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
FankaDeli: Hagyjuk a nagy szavakat

FankaDeli - Hagyjuk a nagy szavakat

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: FankaDeli
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 13384 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Hagyjuk a nagy szavakat

Hagyjuk a nagy szavakat, hiszen most az a helyzet,
hogy még csak most indultam, és máris kerget
az a pár gondolat, az a pár üres szó,
amivel belém rúgnál, de hát ha neked így jó...
Hagyjuk a nagy szavakat, hiszen most az a helyzet,
hogy még csak most indultam, és máris kerget
az a pár gondolat, az a pár üres szó,
amivel belém rúgnál, de hát ha neked így jó...

Nem azért reppelek, hogy pénzt keressek vagy megoldást
a villád olcsó szálloda Mr Szopi a portás
tudom jön majd sok oltás, Fanka populáris
de csak egy paraszt kondás aki mindig vigyáz
és ki ganéz a disznóólban?
nyugi nekem így jól van
hiába látom a valót, valahogy újralobban a szikra
hol a tollam papíromon gondolatom
angyaloknak hódolatom
tudom hogy majd egy napon, mint a filmek végén az utolsó jelenet
itt hagyom ezen a szemétdombon az én kis jelemet
és lehunyom a szememet, aztán minden megy tovább
a halál lesz a végső vizsga fejezd be az iskolát
de több lecke van még előttem, mint amit már megtanultam,
sokszor reménykedtem, pedig mindig fityiszt kaptam
zoknim lukadt, dzsekim koszos, nadrágom kopott
de soha nem a pénz diktált
nekem arra okot, hogy repp bizniszbe fogjak, hiszen ez tuti deficit
habzó szájjal mutogatsz, na figyelj ide most picit,
1 forint profitom nem volt a kibaszott reppel
nekem ne ugass pincsi hidd el buzi hidd el
szüleimmel élek (ja) és van egy kis Polskim
pedig raj szeretnék lenni (jee) vagy simán reppking
csak minden kincsem, amivel beszopatott egy szardarab,
mer az üzlet ilyen
amíg te whiskyzel a haverokkal megkérdem a pultos csajt
hogy melyik sör mennyibe kerül
véletlenül nehogy majd a végén engem
kibasszon az ajtóban a nagydarab
és monoklival másnap a tv-ben gyenge kamuval
eleresztem viccesen persze verekedés volt az éjjel
Vuk vagyok nem pedig Vahur nekem ez lécci nézd el
pedig lenne mire vernem, hisz van egy szobám
ami kb. 3 négyzetméter - ez az élet babám
és van benne két matracom
azon alszik FankaDeli
szemét, rohadt, zsíros geci, undorító bassza meg mi?!

Hagyjuk a nagy szavakat, hiszen most az a helyzet,
hogy még csak most indultam, és máris kerget
az a pár gondolat, az a pár üres szó,
amivel belém rúgnál, de hát ha neked így jó...
Hagyjuk a nagy szavakat, hiszen most az a helyzet,
hogy még csak most indultam, és máris kerget
az a pár gondolat, az a pár üres szó,
amivel belém rúgnál, de hát ha neked így jó...

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A Blahalouisiana énekesnője: bármennyire szeretek szerelmes lenni, a ma esti koncert érzése annál sokkal jobb

Schoblocher Barbaráék feltöltötték jó energiákkal a Park közönségét

A 2011 őszén alakult Blahalouisiana Székesfehérvárról indult. Akkor beat-rock/pop-soul zenekarként aposztrofálta magát. A csapat azonban a tavaly megjelent Sötét Villám című lemez után napjainkban már egy, az eddiginél jóval színesebb zenei világba kalauzol. Az Amore (de nem veled) című szerzeménnyel a Blahalouisiana a közelmúltban le is leplezte az új érát.

 

A Parkban július 17-én tartott fellépésen a már ismert számokon kívül újdonságok is várták a rajongókat: a Blahalouisiana júliusig ugyanis több új dal megjelenését tervezi, melyeknek előszele már a budapesti koncerten is érzékelhető volt.  Az estét Molnár Tamás nyitotta a Blahalouisiana előtt.

 

Blahalouisiana-dalszövegek itt.

 

Az este főszereplője a Blahalouisiana, és énekesnője, Schoblocher Barbara nem arról ismert, hogy megbújik a sarokban. A frontember öltözködése, karakteres hangszíne, hangjának intenzitása és dalszövegeinek tartalma mind megköveteli a maximális figyelmet. Mindemellett Barbara igazán kellemes jelenség a személyisége szempontjából is: a közönséggel együtt lélegezve vezette végig a koncertet, jóleső együtt-rezgéseket generálva.

 

A már a friss sajtófotókon is egészen üde stílust magára öltött formáció a közelmúltban megjelent Amore (de nem veled) című, az új érát előrevetítő dala mellett a koncert dallistájában a legnagyobb favoritok is helyet kaptak: a Túl távol, elég közel, a Szeressetek, a Faliórák vagy a Testemnek ha engedem.



 

Mi is az a friss éra, amellyel beharangozták a fővárosi koncertet?

 

Innen szép a győzelem, Ahol összeér összeér, Éllek túl, Ott van a nap, Nem ereszt – ilyen nótákkal is pakolta tele az estét a Blahalouisiana. Barbi párja, Apey (azaz Áron András, akivel több formációban is együtt zenélnek — így az Áron András & The Black Circle Orchestra-ban is) mély hatással van az énekesnő stílusára. Áron András igazi multi-instrumentalista multitálentum, aki a metalos gyökerei ellenére otthonosan mozog többek között a country világában is. Ebben pedig Barbi is remekül működik, s egyúttal finoman, jó érzékkel be is építi a stílus elemeit saját formációjába.

 

Mára a konga, a szaxofon, a földszínek alkalmazása, a béke és a szeretet hangsúlyozása, hippi-életérzés mind komfortosan vibrál a Blahalouisiana dalaival.

 

Beat, rock, kultúrház, háttérfüggöny és táncdalfesztivál

 

A látvány – Beatles-koncertek és a hetvenes éveket idéző, művelődési házas diszkók archív képkockáival, valamint a színpadon háttérként alkalmazott, szintén a kultúrház-érzetet keltő, finoman megvilágított drapériákkal egészült ki. Mindez a táncdalfesztiválok korszakába repített vissza. A beat és a rock volt a főszereplő. Több volt a félháznál a Parkban, a zenekar pedig láthatóan lazán, könnyedén létezett a színpadon. Élvezték azt a felhőtlen vibe-ot, amit ez az új irány hozzád a koncerthez.

Ez az összhatás a korábbi, Kovács Kati-Schoblocher Barbi duettet is megidézte.

 

Ha érdekel, milyen volt a látvány és az érzések a Parkban, nézd meg ezt a videót a korábbi duettről. Remekül leírja a fővárosi Blahalouisiana-koncert hangulatát.

 

A Faliórák annyira csúcsra járatta az érzelmeket, hogy Barbi sírva fakadt

 

– Bármennyire szeretek szerelmes lenni, a mai koncert érzése annál sokkal jobb

 

– fogalmazott az énekesnő.

 

A Vaksötét ezt követően akusztikus verzióban hangzott el és adott némi nyugvópontot az estének, hogy aztán a Kedvenc naplementém ismét felrázza a közönséget. A Szeressetek pedig tovább kontrázta a hangulatot.

 

Az estét az új sláger, az Amore zárta: temperamentumos, olaszos életérzést hagyva maga után.

 

– Vigyétek el ezt a sok pozitív energiát oda, ahol a legnagyobb szükség van rá. Meg tudjuk menteni a világot, elegen vagyunk itt és most ehhez

 

– tette hozzá Barbi.

 

 

Fotók: Blahalouisiana

 

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás