


| Előadó: | Nap |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Török-Zselenszky Tamás Bérces Viktor |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Egy jó méreg a szádon át nem hat, csak hogyha vérbe kerül.
És tévedsz, hogyha azt hiszed, pont rajtad könyörül.
Ez a rohadt világ, ahol még egy pápa sem teheti szóvá
azt, hogy a királyok hogy lövik szarrá
bennünk az ígéret szent helyét.
Miért szóljak, ki figyel?
Miért ne ronthatnánk el?
S ha már elcsesszük, csak csesszük kurvára el, úgy kell!
Ha megtehetném, én gyermekké tenném magam.
Én üvöltenék, s Te ütnél, hogy abbahagyjam.
Ha megtehetném, én gyermekké tenném magam.
Üvöltenék, s Te ütnél, hogy abbahagyjam.
S akkor jönne egy indián, mérgezett ajkú lány,
és az utolsó táncom a nyelvemmel eltáncolnám.
Ha bátor leszel, hollóra ülhetsz velem.
Átesünk majd, és istenné leszünk, Szívem.
Ó, megöllek én, téged is magammal,
Halál-apó, lendíts a karoddal!
Rohadjon el ez a kibaszott, önző világ!
Ha megtehetném, én gyermekké tenném magam.
Üvöltenék, s Te ütnél, hogy abbahagyjam.
Hogyha megtehetném, én gyermekké tenném magam.
Üvöltenék, s Te ütnél, hogy abbahagyjam.
De megöllek én, téged is magammal,
Halál-apó, lendíts a karoddal!
Rohadjon el ez a kibaszott, önző világ!



A Boglart Fesztivál jövőre is a nép- és világzene kedvelők kedvenc találkozási pontja lesz, egy igazi multikulturális zenei élmény augusztus 26. és 30. között Balatonbogláron.
A fesztivál bejelentette első fellépőit
Már biztosan velünk lesz a belga Enara Navaira, a horvát Veja és a szenegáli Afrikora, míg hazai fronton Okos Viola, az Obadu és természetesen a Góbé neve szerepel a fellépők között.
2026-ban hetedik alkalommal vár mindenkit az augusztus végi Boglart Fesztivál
A Boglart különlegessége, hogy míg esténként a zenekarok tagjai húzzák a talpalávalót, addig nappal tanárként adják tovább tudásukat: legyen szó konkrét hangszeres tanításról vagy éppen a zeneipari tudnivalókról.
A Boglart fesztivál és népzenei tábor, ahol fiatal tanároktól lehet elsajátítani a vonós és moldvai népzene csínját-bínját.
Esténként a legkülönfélébb hazai és nemzetközi nép- és világzenei előadók perdítik táncra az előadókat. Először lép fel a fesztiválon a belga Enara Navaira, míg a szenegáli Afrikora és az isztriai Veja már visszatérőként érkezik a Babel Campbe, Itthonról már biztosan rophatjuk Okos Viola, az Obadu és a fesztivált többek között megálmodó Góbé dalaira.
A koncertek után táncházzal, nép- és világzene alapú elektronikus zenével folytatódik a buli
A táborozók a hangszer- és tánctanulás mellett különféle zenei workshopokon is részt vehetnek, ahol megismerhetik a külföldi előadók hangszereit, zenéjét és kultúrájukat is, és természetesen a közös muzsikálás sem marad el.
A tavalyi debütálás után ismét lesz showcase része is a fesztiválnak
Itt a hazai előadók és zenei szakemberek találkozhatnak külföldi kollégáikkal, eszmét cserélhetnek, tanulhatnak egymástól. A Boglart az elmúlt hét év alatt egy igazi multikulturális zenei eseménnyé nőtte ki magát, ahol négy napon át minden a zenéről és a találkozásokról szól.
Az early bird kombinált bérletek és a fesztivál bérletek mellé most ajándék vászontáska is jár a vásárlóknak.
Fotók: Boglart