


| Előadó: | Katonadolog (musical) |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Szikora Róbert (Bob Lanky) Valla Attila Szomor György |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Kit érdekel, hogy ki vagyok én,
Higgyék hogy fafejű keménylegény,
Mert nem ügye másnak, hogy mért csesztem el,
valahonnan megint indulni kell.
Nézd, elsodor a szél, ha nem is mennék,
Nézd, testvérem a szél, ő is csak vendég.
Miért pont én, és mért nem más,
ha szomjazom, megitat egy bajforrás.
Nem hív fény, a távolból,
az én jegyem sehova se szól.
Nézd, elsodor a szél, ha nem is mennék.
Angyalszív és ördögvér, mondd uram,
rólam mért így döntöttél,
még egy könny és még egy út,
mindig máshol, de mindig ugyanúgy.
Ébredj vándor, ég a sátor, volt így százszor már.
Ha baj van újra, lépj az útra, a semmi bárhol vár.
Ébredj vándor, tűnj a mából, te másról álmodtál,
lépj le újra, köpj a múltra, te mindig más voltál.
Nézd, elsodor a szél, ha nem is mennék.
Nincs kegyelem, és nincs maradás,
csak féktelen, eszeveszett száguldás,
nincs kegyelem, és nincs maradás,
csak féktelen, eszeveszett száguldás.
Ébredj vándor, tűnj a mából, te másról álmodtál,
lépj le újra, köpj a múltra,
A semmi bárhol vár.
Nézd, én vagyok a szél, ki mindig elkísér, de átölelni fél,
Nézd, én leszek a tűz, ha oltanád elűz, de véd ha mellé ülsz.
Ébredj vándor, tűnj a mából, úgy mint rég.
Lépj le újra, köpj a múltra,
és hidd, hogy itt vagy még.
Ébredj vándor, ég a sátor, volt így százszor már.
Baj van újra, lépj az útra, a semmi bárhol vár.
Nézd, elsodor a szél.



A PG Csoport egy Debrecenből indult zenekar, eredeti gondolataikkal és zenéjükkel folyamatosan jelen vannak a magyar könnyűzenei életben. A szakma és generációjuk közönsége ismeri és nagyra tartja őket. Legendás lemezeik közül a „Félélet” és az „Útlevél, fogkefe”, vagy a „Nem sietünk sehová” a legismertebbek.
Barátság és közös munka fűzi őket Németh Lojzihoz (Bikini), basszusgitárosuk volt néhány évig Lukács László a Tankcsapdából, zenéltek lemezen és koncerteken Tátrai Tiborral is.
Az együttes sokszor bejárta már az országot, de eljutottak koncertjeikkel Erdélybe, Oroszországba, Csehországba, Lengyelországba, Hollandiába, Svájcba, Franciaországba, Olaszországba, Angliába, és az USA-ba is. Több, mint 300 zenekar közül megnyerték a Marlboro Rock-in-t itthon és a svájci világ-gálán olyan sztárokkal léphettek fel, mint Bob Geldof, Neil Young és Pearl Jam, vagy Gery Moore. Szomjas György Kossuth-díjas filmrendező (A Kopaszkutya rendezője) : „Alföldi Rock” címmel forgatott róluk filmet.
Jantyik Zsolt a zenekar frontembere, kétszeres év szövegírója (Artisjus és eMRton-díjas), többek között a Bikini: „A szabadság rabszolgái” lemezére is írt dalszövegeket, amiket ma- túlzás nélkül - egy egész ország ismer. Különleges, sokoldalú
munkásságuknak köszönhetően dolgoztak az évek alatt Halmos Béla prímás, népzenekutatóval, Pál István Szalonnával és bandájával és a kétszeres Kossuth-díjas Kaláka zenekarral is.
Közös projektjük volt a híres párizsi tangóharmónikással, Christian Paccoud-dal. Otthonosan mozognak a műfajok között: Jantyik Zsolt szövegeiből, gondolataiból, a PG dalokból két színdarab is készült: „Világvége-szerelem” (Csokonai színház) és az „Ezüstbojtár” - melyet a Nemzeti Színházban is bemutattak.
Jantyik Csaba - a zenekar gitárosa, több száz lemezen dolgozott már a legismertebb magyar zenekarokkal, előadókkal hangfelvételeken.
Közel 40 éve tartó testvéri-alkotói párosuk a zenekarral közösen 2025-ben új lemezt hoz: „VÉSŐ” címmel.
A bemutató koncerten és a lemezen többe között velük zenél
Németh Alajos (Lojzi) a Bikini basszusgitárosa, Lukács Péter Peta a Bikini gitárosa, Makovics Dénes a Bikini szaxofonosa, Nyerges Attila (ének) és Galambos Nándor (basszusgitár)- az Ismerős Arcok zenekarból, Papp Gyula (Mini, Skorpió, Dinamit, Ismerős Arcok) -billentyűs hangszereken, Jámbor József színművész ( Színes TV téridő és álomzenekar), Damien Steel - rap, Ez a lemez, nemcsupán egy meglepetés, igazi lendületes rockzene, olyan vendégekkel, akik a magyar rock és alternatív korszak meghatározói, de egyúttal koncepció is: példát mutat együttműködésről, az emberi és generációs kapcsolatok fontosságáról, hitelességből, a magyar minőségi könnyűzene fontosságát és az átadást hangsúlyozva: „Az idő csak Véső...”
Fotó: PG Csoport