dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Somló Tamás: A Barátság (Presser Gábor és Demjén Ferenccel)

Somló Tamás - A Barátság (Presser Gábor és Demjén Ferenccel)

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Somló Tamás
Album: Keressük!
Szövegírók: Demjén Ferenc
Zeneszerzők: Somló Tamás
Kiadó: Keressük!
Stílus: Pop-Rock
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 22099 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

A Barátság (Presser Gábor és Demjén Ferenccel)

Más mit álmodtam,
Más mit megkaptam,
Mert az élet sem hoz túl sok meglepetést,
Ezért mondom azt légy boldog, ahogy élsz

Volt mit elhittem,
Volt min elbuktam,
Van hogy az igazság áll száz korhadt oszlopon.

És én szétteszem kezem,
Lelkem védtelen,
Védj meg ezért,
Nem sok kell néhány szó
S a barátság még jó

Úsztam csapdákon át, lázakon s kínokon
Zászlóm vészjelekkel a holnapnak itt hagyom
Ne bánd széttárt két kezem
Megvan már helyem
Megvan az út tűz vagy jég
Nincs túl messze már, hogy ítélj

Ezért szétteszem kezem lelkem védtelen
Védj meg ezért nem sok kell
Csak pár szép szó, hogy tudjad vagyok
S így jó

A hegy magában áll és meg sem mozdul már
Nekünk nem mert az ő órája millió évre jár

Ezért szétteszem kezem lelkem védtelen
Védj meg ezért nem sok kell
Néhány kedves szó és a barátság még jó

Ezért szétteszem kezem s újra elhiszem
Lesz ami vár tűz vagy jég
Nincs túl messze már
Az élet gyors vonat(nem kell félj)
Melletünk elsuhan(nem kell félj)
Bár múlt pár pillanat(nincs túl messze már)
Nem kell félj, nem kell félj

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Cseh Tamás emlékét zenés esttel idézik meg Bakonybélben

Zenés esttel tisztelegnek Cseh Tamás emléke előtt barátai, tisztelői Bakonybélben szombaton. Az esten a jazz és a világzene mellett felhangzanak majd Cseh Tamás dalai, bakonyi indián énekek és country muzsika is.


Cseh Tamás-dalszövegei itt.

 

Immár 11 éve rendezik meg Cseh Tamás halálának évfordulóján a település díszpolgára tiszteletére az emlékestet a Szent-kúti kápolna mögötti területen.


A fellépők

 

A Makám Trió alapítója, Krulik Zoltán zeneszerző, gitáros, dalszerző énekesként mutatkozik be a közönségnek Kézdy Luca hegedűs és Bata István basszusgitáros, a jazz és a világzene terepeit bejáró muzsikusok társaságában. A trió, amely tavaly tavasszal alakult, a saját dalok mellett 


a Cseh Tamás-Bereményi Géza szerzőpáros, a Kex énekese, Baksa Soós János, valamint Jász Attila, Zalán Tibor és Másik János verseire és szövegeire komponált dalokat ad majd elő.

 


Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész és

rajztanár 1990-ben

Fotó: Fortepan/Glósz András


Az est fellépői között lesznek nem hivatásos muzsikusok is


Baky György és Üveges Csaba kedvtelésből állt össze zenélni, elsősorban country-zenét játszanak. Baky György volt az a polgármestere Bakonybélnek, aki Cseh Tamás díszpolgárrá választását kezdeményezte. Üveges Csabának, a Jamboree Country Band egyik alapítójának műsorában az amerikai népzene kap főszerepet.


Víg Mihály, Cseh Tamás egykori zenésztársa, valamint az énekes fia, Cseh András közös műsorral lépnek színpadra.


Tolmácsolásukban Cseh Tamás dalai mellett bakonyi indián énekek is elhangzanak, hiszen az énekművész a bakonyi indián játék révén került kapcsolatba Bakonybéllel.

 

Az emlékestet tábortűz zárja, amely mellett immár 11 éve Mülhauser Martina idézi meg gitárjával és énekével Cseh Tamás emlékét a közönséggel együtt.


Kiemelt kép: Andrássy út (Népköztársaság útja) 101., a Magyar Újságírók Országos Szövetsége székházának emeletén működő 25. Színház. Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész, rajztanár a Dal nélkül ... koncerten 1975-ben

Fotó: Fortepan/Vadász Ágnes

 

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás