


| Előadó: | Nótár Mary |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Régen elfelejtettem már a két szép szemed,
Szeretnélek újra látni, de már nem lehet,
Felnézek a csillagos égre és tőle kérdezem,
Merre járhat akit szeretek.
Szívem húrja megpendült, ha rám mosolyogtál,
Fájt a szívem, bánatos lett mikor elhagytál.
Nem értem, hogy miért mentél el
Csak várok, várok rád minden átvirrasztott éjszakán.
refr.
Bocsásd meg a vétkeimet, kezdjük újra el
Meggyónom a bűnömet ha kell
Minden napnak éjszakáján,
éjszakáknak bús magányán
Elhiszem hogy van még remény
Bocsásd meg a vétkeimet, kezdjük újra el
Meggyónom a bűnömet ha kell
Minden napnak éjszakákán,
éjszakáknak bús magányán
Elhiszem, hogy van még remény
Az élet oly nehéz, mikor te nem vagy itt velem
Ha eszembe jut hangod, szívem mindig megremeg.
Veled vagyok, érted élek, s a szerelmedért én tűzben égek
S emlékeidben veled vagyok én.
refr.
Bocsásd meg a vétkeimet, kezdjük újra el
Meggyónom abűnömet ha kell
Minden napnak éjszakáján,
éjszakáknak bús magányán
Elhiszem, hogy van még remény
Bocsásd meg a vétkeimet, kezdjük újra el
Meggyónom a bűnömet ha kell
Minden napnak éjszakáján,
éjszakáknak bús magányán
Elhiszem, hogy van még remény.
sálálálánáná......



A posztpunk egyik legmeghatározóbb és leginnovatívabb zenekara, John Lydon Public Image Ltd-je (PiL) 2026 tavaszán Budapestre érkezik.
A kultikus együttes május 20-án ad koncertet a Dürer Kertben, 15 évvel első magyarországi koncertje után, a hatalmas sikerrel futó This Is Not The Last Tour nevet viselő körút részeként.
A koncert igazi zenei mérföldkőnek ígérkezik
John Lydon, - vagy ahogy a világ leginkább ismeri Johnny Rotten - a Sex Pistols frontembereként írt zenetörténelmet, majd a PiL élén újradefiniálta a posztpunk műfaját. A banda több mint négy évtizedes fennállása alatt öt Top 20 kislemezt és öt Top 20 albumot jegyzett az Egyesült Királyságban, egyedi hangzásuk a rockot, a dance-t, a folkot, a popot és a dubot ötvözi, ami több generációra volt hatással, zenészek ezreit inspirálta.
Az 1978-ban alakult formáció 1992-ben hosszabb szünetre vonult, majd 2009-ben megújult lendülettel tért vissza, és ismét sorra szállította a dalokat. Újjáalakulásuk óta három nagy kritikai sikert arató albumot jelentettek meg: This is PiL (2012), What The World Needs Now… (2015) és a legfrissebb, 2023-as End of World, amely tovább színesíti Lydon széles diszkográfiáját, a PiL életművet pedig immár 11 lemezesre bővíti.
John Lydon 2023-ban elveszítette feleségét Norát, valamint menedzserét és barátját John Rambo Stevenst, ezután sokáig úgy gondolta, hogy a turnézás számára véget ért, nem szeretne többet színpadra állni.
A közönség szeretete azonban szerencsére meggyőzte
Hiba volna abbahagyni. Nem maradtak így el a koncertek és a frontember bevallása szerint a mostani turnén a Public Image Ltd maximális fordulatszámon pörög, és miután a nyár folyamán a zenekar történetének legjobb koncertjeit adták, „nagyon várják, hogy mindenki Rotten karácsonyt és új évet kapjon tőlük ajándékba.”
A most bejelentett budapesti koncert ritka lehetőség a hazai közönség számáraa
Kivételes alkalom arra, hogy a magyarországi rajongók élőben lássák a legendás brit csapatot, amely eddig mindössze egyszer, 2010-ben járt Budapesten. Majd ötvenéves pályafutások során így másodjára lesz lehetősége a hazai közönségnek a világ egyik legismertebb punk legendájának energiáját élőben is megtapasztalni május 20-án, a Dürer Kertben. A punk ünnepre a jegyértékesítés december 3-án, 11 órakor indul.