


| Előadó: | Jurij |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Polák Péter Győri Gábor Gutyán ádám Karsheh Nabil |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Matróznak lenni igazán jó dolog
Kék-fehér zászlóm a magasban lobog
A cápákkal vigyázok, cápákkal nagyon vigyázok
Nincs biztos kikötő és azt mondom:hö-hő
Karomra tetoválom:Szeretlek Erzsi!
Hajón van egy szocrock banda, a nevük:JURIJ!
Sarkantyúzom a hajóm, bőszen szeli a vizet
Jön a kalóz, azt kérdi, azt kérdi van-e jegyem
Szigeti móka, szigeti veszedelem
Megyek a vizen, a kincsemet keresem
Szigeti Jóska, Szigeti Kelemenem
Hol van egy kocsma?Megtalálom a helyem
Feszítjük a kötelet, dagad a vitorla
Lábunk alatt majd föld lesz maholnap
A következő kikötőben már nagyon várnak
Mert minden kikötőben nagyon-nagyon várnak
Szétnézek a hajón, hullámzó tenger
Jön egy nagy(nagy-nagy) vihar, azt mondom HEJ-HEJ!
Meg két bálna belemegy a Tiszába
Ugorjunk hát bele és énekeljük, hogy:
Szigeti móka...
Megyek krumplit pucolni, aztán meg vacsorázni
Kifekszem az ég alá, ott nagyon jó sörözni
Hallgatom a szocrockot, nem értem a szöveget
Attól leszek én boldog, ha még egy sört találok
A hajó nagyon hideg, főleg ha jéghegynek megy
Csodálatos emberek, nem kapok SMS-t
Freemail-em is lejárt, nem kapok forralt tejet
Fejemben kavarognak a régi emlékek
Szigeti móka...



Szó sincs retróról, de mindenképpen hangos időutazás a kétezres évek hazai könnyű-rock alapvetéseit egy színpadon látni.
A populárisabb Zanzibar nemrég múlt 25 éves, a vérbeli rock ’n roll brigád, vagyis a felvidéki Rómeó Vérzik pedig kereken három évtizedet ünnepelt novemberben. És bár a starttól mindkét csapat esetében évtizedek teltek el, tagok távoztak és érkeztek, gitárok törtek, meg aranylemezekkel telt meg a fal, egy valami nem változott: a zenéjük őszintesége.
- Nem vagyok az a típus, aki a múltba réved és azon töri a fejét, mit rontott el.. Soha nem függtünk senkitől, és ez adott nekünk igazi szabadságot
- mondta a Rockstar Magazinnak a Rómeó Vérzik frontembere, Koppány, amikor arról kérdezték, lenne-e olyan 30 év távlatából, amit mai fejjel másképpen csinálna.
Persze ha szabadságról meg hitelességről van szó, ahhoz Terecskei Ritáéknak is lesz pár szava, hiszen hiába változtak az idők az alakulásuk óta, ők az elmúlt – már több mint - negyed században kitartottak amellett az őszinte rockvonal mellett, amivel 1999 januárjában legendásan útnak indultak, hogy
olyan slágerek adjanak a hazai könnyűzenének, mint az Igazi nevem, vagy az Ádám keresi Évát és a Szerelemről szó sem volt.
Nem csak nosztalgia várható, hanem ugrálós-éneklős rockbuli is készül
Már csak azért is, mert a Rómeó Vérzik Koppánya kis kényszerpihenője után az Akvárium színpadán tér vissza a fővárosba, hogy még az eddiginél is nagyobb energiával csapjon a húrok közé, legalább annyira pörgős nótákkal, mint
Az Ördög, az Isten, az Élet és a Halál, a Keleti rock és roll, a Kiskakas pedig pláne, hogy nem maradhat le a setlist-ről.
A két zenekar amúgy még sosem turnézott együtt, úgyhogy ez a mostani, március 7-i koncert igazi hazai rocktörténeti különlegességnek számít majd.