Előadó: | Vincze Lilla |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Dunai Anita Cziglán István Vincze Lilla |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Hány éjszakámon, messzevisz egy ólommentes álom
Ez más világ, csupa örökzöld és nincs halál
Félek, természet, a füstön át elveszítlek végleg
Hisz hallom még, hogy szmogriadót fúj már a szél
Állva halnak a fák, bocsáss meg kérlek, az én hibám
Olyan némán vádol a táj, a margaréták
Állva halnak a fák, növények nélkül már nincs tovább
Szomorúan levegőt kér a fuldokló rét
Jajj lett a dalban, a gólyahír hideg jövőt jósol
Csak gyász fakad, levélkönnyet ejt minden ág
Késő a bánat, a pénzemért nem vehetek újat
csak művirág, kertem végén nem nyílik más
Állva halnak a fák, bocsáss meg kérlek, az én hibám
Olyan némán vádol a táj, a margaréták
Állva halnak a fák, növények nélkül már nincs tovább
Szomorúan levegőt kér a fuldokló rét
Állva halnak a fák, bocsáss meg kérlek, az én hibám
Olyan némán vádol a táj, a margaréták
Állva halnak a fák, növények nélkül már nincs tovább
Szomorúan levegőt kér a fuldokló rét
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik