Előadó: | Yesterdays |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Bogáti-Bokor Ákos Bogáti Bokor ákos |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Valahol a térben érzed ébred a reggel
de hova fut a lényeg a fényben árnyékos kedvvel
valahol a légben a fényeket arannyá fested
szemhéjadon súly van de érzed, hogy lebeg a tested
valahol a szélben néha a függönyöd lebben
táncol mint egy tündér, de lehet, hogy annál is szebben
valahol a hajnal ringat ha édes a kedve
olyan mintha játékot üzne a fény
(fuvola szóló)
valahol a mélyben az álom ezernyi színnel
behavazott fák fölött röptet bekötött szemmel
valahol a tér valahol a tél valahol a régi ágy
valahol a szél valahol a ház valahol a semmi más
valahol a föld valahol az ég valahol a délibáb
valahol a nap valahol a hold valahol az égi láz
valahol a hang valahol a kép valahol az álmodozás
valahol a csend valahol a szó valahol a összesuttogás
valahol a fenn valahol a lenn valamikor semmiben állsz
valahol az itt valahol a most valahol a soha többé már
valahol a csend valahol a szó
valahol a rossz valahol a jó
valahol a van valahol a volt
valahol a zsák valahol a folt
valahol a fenn valahol a lenn
valahol a kinn valahol a benn
valahol a tél valahol a nyár
valahol az elment valahol a vár
valahol az árny valahol a fény
valahol a te valahol az én
A színpadon köszönthetjük – mások mellett – Vágó Bernadettet, Bori Rékát, Ember Márkot, Serbán Attilát, Veréb Tamást, Szinetár Dórát és Puskás-Dallos Pétert is.
Lebilincselő utazásra hívja a nézőket a Habsburgok fényűző, mégis tragikus világába a Sisi életét megidéző Elisabeth című musical. A világ számos országában méltán híressé vált darab magyar adaptációját október 3-tól mutatja be az Erkel Színház. Most az eddig titkolt szereposztásról is lehullt a lepel.
Több mint 30 éve debütált a bécsi Theater an der Wien színpadán, és azóta is a musicalirodalom legkiemelkedőbb alkotásaként, világszerte kultikus darabként tartják számon a Habsburg császárné, Sisi sorsának egyedi arcát bemutató, Elisabeth című darabot.
Az előadás nem csupán egy történelmi musical, hanem egy mélyen emberi dráma a szerelemről, veszteségről és a halál elkerülhetetlenségéről, amely új megvilágításba helyezi a császárné alakját és örökségét. Michael Kunze szövegkönyve és Sylvester Levay zenéje egyaránt arra törekszik, hogy Sisi életének árnyalt, érzelmekkel teli oldalát tárja fel, miközben a Halál karaktere nemcsak fenyegető, hanem szenvedélyes és szinte szerelmes figuraként jelenik meg a színen. A darab a zenés színház műfajában újszerű módon ötvözi a történelmi eseményeket és a személyes sorsokat. Szente Vajk rendezése pedig egyedi megközelítést kínál azzal is, hogy
Sisi életszakaszait kettéválasztva külön szereplőt szán a fiatal és az érett, nőiességében kiteljesedett címszereplő megformálására.
A színház ezúttal is különleges módját választotta a szereposztás bemutatásának
Az Erkel homlokzatáról egy többszáz négyzetméteres fátyol ereszkedett alá az épület előtt összegyűlt közönség segítségével, megidézve ezzel Sisi – az előadásban is hasonlóan visszatérő - esküvőjét. Ezután lebbent le a fátyol a darab szereposztásáról is. Eszerint Elisabeth szerepét Vágó Bernadett és Bori Réka játssza, a fiatal Sisit Kovács Gyopár és Pásztor Virág alakítja. Puskás-Dallos Péter és Cseh Dávid Péter Ferenc József, míg Veréb Tamás és Koltai-Nagy Balázs a Halál szerepében lép színpadra. Luigi Lucheni Ember Márk és Serbán Attila lesz az Erkelben, Zsófia főhercegnőt pedig Szinetár Dóra alakítja.