dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Dupla KáVé: Kisharang (Silver Bells)

Dupla KáVé - Kisharang (Silver Bells)

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Dupla KáVé
Album: Keressük!
Szövegírók: Lantos Krisztina
Zeneszerzők: Jay Livingston
Evans Raymond B
Kiadó: Keressük!
Stílus: karácsonyi dalok
Címkék: feldolgozás, karácsonyi, téli, ünnep [+]
Megtekintve: Ma 2, összesen 13255 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Kisharang (Silver Bells)

Kisharang hangja száll,
Víg suhanás hazafelé.
Száncsengő hangja szól,
Szívünkkel együtt dalol.

Száncsengő szól, havas tájon
Suhan át velünk a szán.
Sötét lett, csak a Hold ragyog ránk.
Nagy hideg van, mégsem fázunk,
Tudjuk, otthon vársz ránk,
Kacagásunk előttünk jár.

Kisharang hangja száll,
Víg suhanás hazafelé.
Száncsengő hangja szól,
Szívünkkel együtt dalol.

Nincs már messze kicsi házunk,
Szinte látjuk is már,
Hívogat, csalogat a gyertyaláng,
Nagy hideg van, mégsem fázunk,
Tudjuk, otthon vársz ránk,
Kacagásunk előttünk jár.

Kisharang hangja száll,
Víg suhanás hazafelé.
Száncsengő hangja szól,
Szívünkkel együtt dalol.

Kisharang hangja száll,
Víg suhanás hazafelé.
Száncsengő hangja szól,
Szívünkkel együtt dalol.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

PG Csoport: lemezbemutató koncert lesz november 15-én a fővárosban

A PG Csoport egy Debrecenből indult zenekar, eredeti  gondolataikkal és zenéjükkel folyamatosan jelen vannak a magyar könnyűzenei életben. A szakma és generációjuk közönsége ismeri és nagyra tartja őket. Legendás lemezeik közül a „Félélet” és az „Útlevél, fogkefe”, vagy a „Nem sietünk sehová” a legismertebbek. 


Barátság és közös munka fűzi őket Németh Lojzihoz (Bikini), basszusgitárosuk volt néhány évig Lukács László a Tankcsapdából, zenéltek lemezen és koncerteken Tátrai Tiborral is. 


Az előadó dalszövegei itt.


Az együttes sokszor bejárta már az országot, de eljutottak koncertjeikkel Erdélybe, Oroszországba, Csehországba, Lengyelországba, Hollandiába, Svájcba, Franciaországba, Olaszországba, Angliába, és az USA-ba is. Több, mint 300 zenekar közül megnyerték a Marlboro Rock-in-t itthon és a svájci világ-gálán olyan sztárokkal léphettek fel, mint Bob Geldof, Neil Young és Pearl Jam, vagy Gery Moore.  Szomjas György Kossuth-díjas filmrendező  (A Kopaszkutya rendezője) : „Alföldi Rock” címmel forgatott róluk filmet.


Jantyik Zsolt a zenekar frontembere, kétszeres év szövegírója (Artisjus és eMRton-díjas),  többek között a Bikini: „A szabadság rabszolgái” lemezére is írt dalszövegeket, amiket ma- túlzás nélkül - egy egész ország ismer. Különleges, sokoldalú 


munkásságuknak köszönhetően dolgoztak az évek alatt Halmos Béla prímás, népzenekutatóval, Pál István Szalonnával és bandájával és a kétszeres Kossuth-díjas Kaláka zenekarral is.


Közös projektjük volt a híres párizsi tangóharmónikással, Christian Paccoud-dal.  Otthonosan mozognak a műfajok között: Jantyik Zsolt szövegeiből, gondolataiból, a PG dalokból két színdarab is készült: „Világvége-szerelem” (Csokonai színház)  és az „Ezüstbojtár” - melyet a Nemzeti Színházban is bemutattak.


Jantyik Csaba - a zenekar gitárosa, több száz lemezen dolgozott már a legismertebb magyar zenekarokkal, előadókkal hangfelvételeken. 


Közel 40 éve tartó testvéri-alkotói párosuk a zenekarral közösen 2025-ben új lemezt hoz: „VÉSŐ” címmel. 


A bemutató koncerten és a lemezen többe között velük zenél


Németh Alajos (Lojzi) a Bikini basszusgitárosa, Lukács Péter Peta a Bikini gitárosa, Makovics Dénes a Bikini szaxofonosa, Nyerges Attila (ének) és Galambos Nándor (basszusgitár)- az Ismerős Arcok zenekarból, Papp Gyula (Mini, Skorpió, Dinamit, Ismerős Arcok) -billentyűs hangszereken, Jámbor József színművész ( Színes TV  téridő és álomzenekar), Damien Steel - rap, Ez a lemez, nemcsupán egy meglepetés, igazi lendületes rockzene, olyan vendégekkel, akik a magyar rock és alternatív korszak meghatározói, de egyúttal koncepció is: példát mutat együttműködésről, az emberi és generációs kapcsolatok fontosságáról, hitelességből, a magyar minőségi könnyűzene fontosságát és az átadást hangsúlyozva: „Az idő csak Véső...”


Fotó: PG Csoport

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás