dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
A Kutya Vacsorája: Találj rám!

A Kutya Vacsorája - Találj rám!

off off off off off
Gumicsont
Előadó: A Kutya Vacsorája
Album: Gumicsont
Megjelenés: 2011
Hossz: 04:36
Szövegírók: Varga Livius
Zeneszerzők: Nemes Zoltán
Kovács Gergely
Kiadó: Keressük!
Stílus: alternatív rock and roll
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 11762 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Találj rám!

Mosolyogsz rám, és a gyöngémet keresed
ha mindenem a tiéd még nyúlsz egy keveset
és mondod igazán, hogy: - Téged is levesznek
kerék alá tesznek - onnan is kivesznek ŐK!
Akik szintén csak élni akarnak és HÚÚ
de őszintén szavalnak:
- Ha nem teszem meg, majd megteszi más!
A kényelmünkért persze más a hibás!

Hülyítik egymást, hogy tények és ráció
Hatékonyság meg információ
Belegabalyodva a hatékony térbe
Hamiskás szemmel feloldozást kérve
még mindig nem értik, hogy nem ez a lényeg
Ragad a tudatuk mint nyáltól a bélyeg
Mielőtt nyakunkra szorul az időhurok
Egy hely még hova menni tudok...

Refr:
Ha valaki keres, én magamban vagyok
-Találj rám...
A külvilágnak csak egy apró cetlit hagyok
- Találj rám...
Hogy: Nyugi-nyugi srácok, písz-lav-heppinesz
- Találj rám...
Senkire sem várok, idebenn buli lesz!

Ez törpe lélek mindent magért tesz
csakis attól fél, hogy őszinte lesz
Jupiter a másik és Ökör a világ
neki gyarmat a szerelem és eszköz a virág
Amaz csak befektetni tud - adni nem
Hogy kiben is bízik - már magában sem
Neki verseny a szex, az ideges a pipás
zörög a zene és a költő csak egy piás!

Refr:
Ha valaki keres, én magamban vagyok
- Találj rám...
A külvilágnak csak egy apró cetlit hagyok
- Találj rám...
Hogy: Nyugi-nyugi srácok, písz-lav-heppinesz
- Találj rám...
Senkire sem várok, idebenn buli lesz!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Bereményi Géza írta Járai Márk első szólóalbumának dalszövegeit

Január 25-én, Bereményi Géza 80. születésnapja alkalmából jelenik meg a Spotify-on Járai Márk első szólóalbuma, az Összevissza tánc a világ. 




Járai zenéi és Bereményi szövegei – akár a Cseh-Bereményi dalok – javarészt egy konyhaasztalon íródtak eggyé, és a 2019-ben indult közös alkotói folyamat most érett meg a megjelenésre. A streaming közzététel után pedig hamarosan vinylen is hallhatóak lesznek a Járai-Bereményi szerzemények, a Berg Records gondozásában.

 

„Cseh Tamás-estre készültem a Hadikba. Rengeteget készültem a koncertre. Elmentem az Iskola utcába, ahol Cseh Tamás és Bereményi Géza lakott, álldogáltam a kapualjban, beültem a törzshelyükre, az Isolabellába, és közben hallgattam a dalokat. Teljesen átszellemültem, két hónapig Cseh-Bereményi-ködben éltem, még beszédtechnikát is tanultam, hogy az átkötő prózai részek jobban menjenek” – mesélte Járai Márk. 


„Bereményi Géza jön, meglepetésvendégnek. Akkor nagyon betojtam.” - emlékezett vissza Járai Márk a koncert napjának reggelére, amikor a szervező, Juhász Anna felhívta őt.


Járai akkor már hosszú ideje szerette volna, ha Bereményi neki adja, akár a legrosszabb szövegét, ami a fiókban porosodik. 


„Géza nagyon kedves volt, értőn figyelt a koncert alatt, és amikor vége lett, arcon csókolt, hátba veregetett, és mondta, másnap menjek fel hozzá.” A fiókból ugyan nem került elő semmi, azonban a konyhaasztalon elkészültek az első dalszövegek. 


„Hasonló metódussal születtek a mi dalaink, mint a Cseh-Bereményi dalok. Többnyire a konyhában, de volt, hogy leugrottam hozzá a Balatonra és gyorsan megírtunk egy számot. Lehet tanulni a szövegírást, de úgy, ahogy Géza műveli, nem. Zsigerből kell, hogy jöjjön.” – mesélte Járai. 


 

A közös munkából végül húsz dal született, melyből tíz került fel a most megjelenő hanganyagra. 


„A legelső napon rögtön három dalt is írtunk, mindhárom ott van a lemezen. Született egy „Budapest” dal is, ami azért fontos számomra, mert Géza eddig négy dal írt ezzel a címmel, abból hármat Cseh Tamásnak. A negyediket én kaptam” – mondta Járai, aki elmondta, hogy az összes dal Gézáról szól. „Én csak egy „szócső” vagyok és szívesen magamra vállalom ezt megtisztelő terhet.

 

„Amikor Járai Márknak dalokat írtam, egyáltalán nem gondoltam Cseh Tamásra. Eszembe sem jutott összehasonlítgatni őket. A szövegeket Márk dallamai inspirálták. Egy másik ember, egy másik korszakban. Szóval, ez nem egy Cseh Tamás emléklemez. És miért "Összevissza tánc a világ"? Elég elolvasni a mostani híreket, a jelenlegi évtizedet így lehet jellemezni." - 


fogalmazott Bereményi Géza.



 

A hanganyag a Berg Records gondozásában jelenik meg, producer Felcser Máté.

 

A hamarosan megjelenő vinyl, melynek érdekessége, hogy néhány dalszöveg eredeti kéziratának másolatát is tartalmazza, már előrendelhető az alábbi linken.


Fotók: Járai-Bereményi hivatalos

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás