


| Előadó: | Kamikaze |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Lakatos Róbert Árgyó Péter Kordik Zsolt Csató Adorján |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Busta:
A vállalkozásotok csődbe ment és rossz irányba halad,
de tudjátok ti jól, hogy a nép az nektek túl nagy falat.
Apropó falat! Jó lenne, ha a gyomrom tele lenne
és dolgozni nekem az éhbérért egyik nap sem kéne.
6-ra a gyárba bejárni, 6:10-kor már hallgatni,
hogy kávézgatás után a főnököd elkezd veled ordítani.
Kioktatni, ugráltatni fognak ma is,
de lesütöm a szemem, mert amit mondok úgyis hamis.
A tíz óra majd csak letelik, de idegenek a családot nem etetik.
Ezek a tények a túlórába menekítik a férfiakat,
akik rabolni nem akarnak.
Ők semmire nem vágynak, de a gyerekek otthon sírnak.
Ezen kívül semmi, amivel engem inspirálnak,
ha elszakad a húr, elvisz engem a bánat.
Funk:
Crepto papírra írhatod az önéletrajzod,
protekció híján felesleges kopogtatnod.
A nullák számát duplázzák, újítanak a honatyák,
mire észbe kapnál, ők már át is utalták.
Busta: (refrén)
Hallgat a marionett bábu, ez a sorsa.
Enzo: (refrén)
Csinálod vagy meghalsz!
Funk: (refrén)
Némán állj be a sorba rabszolga!
Enzo: (refrén)
Csinálod vagy meghalsz!
Busta: (refrén)
Korunk istenverte státuszszimbóluma!
Enzo: (refrén)
Csinálod vagy meghalsz!
Funk: (refrén)
Nem változnak az idők, ez örökös dilemma!
Enzo: (refrén)
Csinálod vagy meghalsz!
Enzo: (refrén)
Ha otthon vár pár éhes száj,
nincs megállj, mert muszály.
Mindig ugyanaz, Isten irgalmazz!
Csinálod vagy meghalsz!
Csinálod vagy meghalsz!
Funk:
Bemutatkozom, én vagyok a Telepi Senki,
kiköpött szabadulóművész, mint Harry Houdini.
Sticky-Icky-Icky! Bár az meg old meg semmit
úton az ígéret földjén a belevaló prolik. Naaah!
Mielőtt csak halottnak nyilvánítanak,
a porcelánból készült trónodon még megkoronáznak.
Emlékezz, mit álmodtál gyermekként a dühöngőben
és mégis ragadozó lettél egy betondzsungelben.
A törvényen kívüli fiatalok, eleve ők a túlélők,
keresztút, lent a tűz, fent a felhők.
Eltátod a szádat, az állambácsi lehúzza a sliccét
és te régi jó szokás szerint ... ismét.
Elvileg eleget tehetek annak a szólásszabadságnak,
ami eredetileg kamu, így felel meg a valóságnak.
A rendszer labirintusa hosszú haláltusa.
Ha mondják hidd el, demokrácia!
Busta:
Az országot úgy osszátok, ahogy akarjátok.
Elintéztek minket, rátok küldöm az átkot.
Optimizmust neveltek a srácokba - hiába.
A gyerekeim tudják majd, az apjuk hogyan csinálta.
Busta: (refrén)
Hallgat a marionett bábu, ez a sorsa.
Enzo: (refrén)
Csinálod vagy meghalsz!
Funk: (refrén)
Némán állj be a sorba rabszolga!
Enzo: (refrén)
Csinálod vagy meghalsz!
Busta: (refrén)
Korunk istenverte státuszszimbóluma!
Enzo: (refrén)
Csinálod vagy meghalsz!
Funk: (refrén)
Nem változnak az idők, ez örökös dilemma!
Enzo: (refrén)
Csinálod vagy meghalsz!
Enzo: (refrén)
Ha otthon vár pár éhes száj,
nincs megállj, mert muszály.
Mindig ugyanaz, Isten irgalmazz!
Csinálod vagy meghalsz!
Csinálod vagy meghalsz!
Csinálod vagy meghalsz!
Csinálod vagy meghalsz!



Nagyszabású koncertek, családi programok, adventi séták, irodalmi és táncos estek, továbbá iparművészeti vásár és szabadtéri kiállítás is várja a családokat november 29. és december 31. között a Várkert Bazár adventi programsorozatában.
A Mikulásváró családi napon december 6-án fellép a Kolompos együttes, és látható lesz a Kippkopp a hóban című bábmusical.
Az adventi vasárnapokon ingyenes kézműves foglalkozásokon lehet majd adventi koszorút készíteni a Rendezvényterem aulájában, de magyar iparművészek is kínálják majd saját portékáikat a De la Motte–Beer-palotában megrendezendő adventi vásáron december 12. és 14., valamint 19. és 21. között.
Kiemelt program a Sisi karácsonya című adventi sétasorozat, valamint a Legyen ünnep a Földön!- Retro teleink világa című szabadtéri kiállítás, amelyen
a XX. század második felének téli időszakkal, ünnepekkel kapcsolatos tárgyi kultúráját mutatják be
a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum gyűjteményéből válogatott kultúrtörténeti rekvizítumok és ismeretterjesztő szövegek segítségével.
November 29-én Szebényi Dániel Újratervezés című lemezbemutatójára várják az érdeklődőket.
November 30-án a Sárik Péter Trió és Koszorus Krisztina közös produkciójának ad otthon a helyszín. December 7-én duplakoncertet ad a Budapest Bár, a Honeybeast pedig Összhang – nyitány című produkciójával lép fel december 13-án.
December 17-én Soltész Rezső és zenekara lesz a vendég
A koncerten a szerző legújabb dupla albumának szimfonikus hangszerelésű dalai, valamint olyan karácsonyi klasszikusok hangzanak majd el, mint a Csendes éj, vagy az ABBA-tól a Happy New Year. Az énekest a Szolnoki Szimfonikus Zenekar, ifj. Rátonyi Róbert zongoraművész és egy hagyományos beategyüttes kíséri, a koncert vendége Lukács Sándor színművész lesz.
Urbányi Zóra magyar-amerikai dalszerző-énekes Egy este, egy érzés, egy hang című, dupla koncertjével tér vissza a Várkert Bazár színpadára december 20-án, másnap pedig
a StEfrem Férfikar adventi és karácsonyi műsora lesz hallható Szirtes Edina Mókus vendégszereplésével.
Az Ivan & The Parazol december 27-én lép fel, másnap pedig a Modern Art Orchestra ünnepli fennállásának 20. évfordulóját egy gálakoncert keretében, amelynek vendége lesz mások mellett Harcsa Veronika és Törőcsik Franciska is.
Az előszilveszteri fellépő december 30-án idén is a Random Trip lesz, a szilvesztert pedig a Be Massive elektronikus partiján ünnepelheti a Várkert Bazár közönsége.
Az adventi időszak alatt a Halászó gyerekek teraszán ünnepi díszek és faszénen sült karácsonyi ételkülönlegességek, forró italok várják az arra sétálókat, a Dísz téri De la Motte–Beer-palotában megrendezendő adventi vásáron pedig a kortárs iparművészek nem csak portékáikkal, de különleges workshopokkal is várják az érdeklődőket a Rearticon Iparművészeti Egyesület közreműködésével.
Az adventi vasárnapokon ingyenes kézműves foglalkozásokon lehet adventi koszorút és apró ajándékokat, díszeket készíteni a Rendezvényterem aulájában.
December 14-én a Magyar Nemzeti Táncegyüttes előadásában a Téli tánc című darabot láthatja a közönség, amelyben elfeledett, letűnőben lévő magyar hagyományok és a jeles napok szokásai elevenednek meg, december 18-án pedig az Aposztróf irodalmi estet rendezik meg Fölötte álom-éneket dúdolnak címmel. Az est vendége lesz Gubik Petra színésznő-énekes, Mező Misi énekes és Kollár-Klemencz László zenész, író.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik