


| Előadó: | Dolly Roll |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Buddy Kaye Ethel Lee ifj. Kalmár Tibor Kalmár Tibor Hess David Kaye Buddy Lee Ethel |
|
Flipper Öcsi Fekete Gyula (Szaxi Maxi) Kékes Zoltán (Sziszi) Novai Gábor Dolly Zsoldos Gábor (Dedy) |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Rock and roll |
| Címkék: | Keressük! |

Valahol messze vadnyugaton
Csillagfényben szikrázóéjszakán
Hallottam ezt a dalt
Amelyet egy ábrándos szemű lány énekelt:
Lállállá
Texasi fickó, speedy gonzales
Igazi vadnyugati hős
És róla szállóige már ez
Hat bika nem olyan erős
Más ott már nem lehet a győztes
Ha indul ő a rodeón
Mindenki rá fogad és rátesz
Nevétől zúg a stadion
Speedy gonzales
Most szoríts ó
Speedy gonzales
Nem dobja le a ló
Lállálá
És persze mestere a koltnak
Egy legyet röptébe lelő
Texasban minden italboltnak
Népszerű törzsvendége ő
A melle tele tetoválva
Jele, hogy szeretik a nők
De neki csak az lesz a párja
Ki egyszer majd betöri őt



Szó sincs retróról, de mindenképpen hangos időutazás a kétezres évek hazai könnyű-rock alapvetéseit egy színpadon látni.
A populárisabb Zanzibar nemrég múlt 25 éves, a vérbeli rock ’n roll brigád, vagyis a felvidéki Rómeó Vérzik pedig kereken három évtizedet ünnepelt novemberben. És bár a starttól mindkét csapat esetében évtizedek teltek el, tagok távoztak és érkeztek, gitárok törtek, meg aranylemezekkel telt meg a fal, egy valami nem változott: a zenéjük őszintesége.
- Nem vagyok az a típus, aki a múltba réved és azon töri a fejét, mit rontott el.. Soha nem függtünk senkitől, és ez adott nekünk igazi szabadságot
- mondta a Rockstar Magazinnak a Rómeó Vérzik frontembere, Koppány, amikor arról kérdezték, lenne-e olyan 30 év távlatából, amit mai fejjel másképpen csinálna.
Persze ha szabadságról meg hitelességről van szó, ahhoz Terecskei Ritáéknak is lesz pár szava, hiszen hiába változtak az idők az alakulásuk óta, ők az elmúlt – már több mint - negyed században kitartottak amellett az őszinte rockvonal mellett, amivel 1999 januárjában legendásan útnak indultak, hogy
olyan slágerek adjanak a hazai könnyűzenének, mint az Igazi nevem, vagy az Ádám keresi Évát és a Szerelemről szó sem volt.
Nem csak nosztalgia várható, hanem ugrálós-éneklős rockbuli is készül
Már csak azért is, mert a Rómeó Vérzik Koppánya kis kényszerpihenője után az Akvárium színpadán tér vissza a fővárosba, hogy még az eddiginél is nagyobb energiával csapjon a húrok közé, legalább annyira pörgős nótákkal, mint
Az Ördög, az Isten, az Élet és a Halál, a Keleti rock és roll, a Kiskakas pedig pláne, hogy nem maradhat le a setlist-ről.
A két zenekar amúgy még sosem turnézott együtt, úgyhogy ez a mostani, március 7-i koncert igazi hazai rocktörténeti különlegességnek számít majd.