Előadó: | Desperado |
---|---|
Album: | Táncolj! |
Megjelenés: | 2006 |
Hossz: | 4:36 |
Szövegírók: |
Zoy! (Zolnai András) Czifra Sándor Zolnai András |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | SonyBMG |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Nem hiszem, hogy várnak rám csodák
ma még mint szél a fákat megborzol a tény
Sok millió érzés mi bennem rekedt kiben talál egyszer méltó helyet.
Ha szomorú vagy mert azt hiszed, csak ennyit ért
Ha velem maradsz majd rájössz egybôl miért…
Ha szerelem volt, s ez a szerelem ég ne hagyd kihûlni,
Kérlek még ha szerelem volt, s ez a szerelem benned is ég
Refr:
Ha szerelem volt, s ez a szerelem ég lángol nálad is, valami még,
Még ha szerelem volt, s ez a szerelem benned is ég
belôled sosem elég…
Nem hiszem, hogy várnak nagy csodák ma még
egy aprócska tôled már bôven elég
Hát bújj ide hozzám had érezzem át amit a vándor,
ki épp hazatér hogy Rád talált.
Egy sodró lendületű, fülbemászó nyári szerelmes felvétel, amely már az első hallgatás után ott marad a szívben. A szerzemény új színt hoz Kökény Attila zenei világába: egyszerre szenvedélyes, felszabadító és modern.
Veled elrepülnék bárhová, ahol csak te vagy és senki más - hangzik el a refrénben, amely egy olyan kapcsolatot idéz meg, ahol a világ megszűnik létezni, és csak a másik számít.
Kökény Attial-dalszövegek itt.
Ezt a szerelmi ívet pedig a közönség már jól ismerheti, hisz a tavalyi nagy sláger, a „Ha újra látlak” érzelmi töltetét élhetjük át oldva a nap évszakának könnyed érzelmeivel. A szám zeneszerzője ismét Rakonczai Viktor, akinek érzékenysége és zenei világa már számtalan slágert eredményezett az elmúlt évtizedekben.
A „Veled elrepülnék” újabb bizonyítéka annak, hogy Rakonczai Viktor egyedi zenei kézjegye mennyire működik a mai popzenében – érzékeny, mégis magával ragadó.
A dalszöveget Kökény Attila, Rakonczai Viktor és Orbán Tamás közösen írták, ahogy azt már korábban is megszokhattuk tőlük – a trió ismét pontosan eltalálta, mi az, ami egyszerre igaz, mai és átélhető.
- Szerencsés ember vagyok, aki már megtapasztalta a valódi érzelmeket.
Talán éppen ezért lett ez az alkotás ennyire őszinte, kitárulkozó és emberközeli, könnyű volt belehelyezkednem ebbe a témába. Olyan dalt akartunk írni, amitől az embernek kedve támad elindulni valahová... valakivel - mondja Kökény Attila.
A dalhoz készült videóklipet a Balaton egyik legszebb részén forgatták: egy hangulatos szőlőbirtokon, egy pincészetnél, majd egy katamarán fedélzetén, a nyílt vízen. A képi világ szinte mediterrán – napsütés, barátok, nevetés, poharak koccannak, hajszálban szél – az a fajta pillanat, amit legszívesebben megállítanánk örökre.
Ebbe a dalba, mint a vitorlás árbócába, bárki bele tud kapaszkodni, aki már szeretett valaha szívből.
Fotó: Kökény Attila x Rakonczai Viktor