Előadó: | Csaby és Mary |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Bódi Varga Gusztávné |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Amikor én nem látlak megől a bánat minden percben azt várom,hogy
mikor látlak álmaimban csak te vagy és téged várlak
nem vártad hogy elmondjam téged imádlak
ref: istenem mit tettél velem
elvesztettem ó kérlek küld visssza nekem mert szeretem
mert kell nekem istenem mit tettél velem elvesztettem
ó kérlek küld vissza nekem mert szeretem
Te voltál a mindenem a drága kincsem többet értél te nekem mint a földön minden miért hagytál el te engem még most sem értem
összetörted a szívem és vége minden
Istenem mit tettél velem elvesztettem ó kérlek küld vissza nekem mert szeretem mert kell nekem istenem mit tettél velem elvesztettem
ó kérlek küld vissza nekem mert szeretem
istenem mit tettél velem elvesztettem ó kérlek küld vissza nekem mert szeretem mert kell nekem
istenem mit tettél velem elvesztettem ó kérlek küld vissza nekem mert szeretem
Amikor én nem látlak megől a bánat minden percben azt várom,hogy
mikor látlak álmaimban csak te vagy és téged várlak
nem vártad,hogy elmondjam téged imádlak
istenem mit tettél velem
elvesztettem ó kérlek küld visssza nekem
mert szeretem mert kell nekem
istenem mit tettél velem elvesztettem ó kérlek küld vissza nekem mert szeretem ó kérlek küld vissza nekem mert szeretem
Mozart Planet címmel 50 kistelepülésen ad koncertet a Concerto Budapest idén év végéig
A koncerteken Wolfgang Amadeus Mozart művei mellett Haydn, Mendelssohn, Bach, Beethoven, Schubert, Vivaldi, Bartók és Kodály kamaraegyüttesekre komponált alkotásai szólalnak meg a Petőfi Kulturális Program keretében.
A koncertek helyszínei
A koncerteknek Kondoros, Ják, Konyár, Bicske, Karcag, Mélykút, Balassagyarmat, Udvari, Sitke, Törökszentmiklós, Kápolnásnyék, Nagyberény, Letenye, Villány, Apc, Pusztaszer, Kisléta, Epöl, Apostag, Tiszadorogma, Orgovány, Bag, Erdőtarcsa, Csokonyavisonta, Létavértes, Jászdózsa, Halimba, Zirc, Elek, Zákányfalu, Dunaalmás, Buzsák, Szabolcs, Szamosszeg, Kismaros, Ugod, Nova, Rátka, Újkígyós, Makó, Verpelét, Vonyarcvashegy, Mozsgó, Iregszemcse, Cegléd, Fertőszentmiklós, Bánréve, Dunavarsány, Zsámbék és Magyaregregy ad otthont.
A koncertsorozat célja
A magyar zenei örökséget és az egyetemes kultúra értékeit olyan helyszínekre eljuttatni, ahol az élő klasszikus zenei előadás ritka kincsnek számít.
- Az egyik legfontosabb misszióm a Concerto Budapest Mozart Planet sorozata, amelyben országszerte kamarakoncerteket adunk. A Petőfi Kulturális Program szervezésében idén ötven vidéki településre viszünk Mozart Planet programot oda, ahol ritkán van lehetőség élő klasszikus zenét hallani.
Hisszük, hogy a zene képes közösségeket formálni, identitást erősíteni és közös élményeken keresztül gazdagítani a mindennapokat.
A koncertekre a Liszt Intézetek meghívására nyolc ország fővárosában is sor kerül - fogalmazott Keller András, a Concerto Budapest főzeneigazgatója.
- Mozart zenéje mindenkit megérint, életörömöt sugároz és boldogságot ad, a "Mozart-bolygón" ebből a tiszta zenéből fakad az élet, és ha ezt akár csak egy órára is átélhetik az emberek, máris kicsit jobb hellyé válhat számukra a világ - tette hozzá a