Előadó: | Bubble Gum |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Rönky Fruzsina |
Dr. Szakács László Farkas Zoltán |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Bevezető:
Mire vársz, na gyere ide már,
ne beszélj a szó az úgy is elszáll.
Tudod jól, hogy mit akarok én.
Ne beszélj, bújj be ide mellém.
Verse1.: Egy régi titkom
Ha nem vagy itthon
Pelyhekben hull a hó
Hirtelen fázom
A lázam százon.
Ha nyár van úgyse jó.
Bridge.: Lüktet a vérem, érzem végem ha érted hajt a vágy
Hideg a talpam még, de forró az ágy.
Refr.: Ha csókolsz úgy megremegek
De várni azt nem szeretek
A testem lassan átfagyott
Na ölelj már vagy meghalok.
Bevezető:
Mire vársz, na gyere ide már,
ne beszélj a szó az úgy is elszáll.
Tudod jól, hogy mit akarok én.
Ne beszélj, bújj be ide mellém.
Verse2.: Vacogva hívlak
Annyira bírlak
Ha nem vagy megfagyok
A kesztyű a kézen
Az órát nézem
Mióta itt vagyok.
Bridge
Refr. 2x
Bevezető
Bridge
Refr. 2x
Népszerű előadókkal ünneplik a pécsi Kodály Központ fennállásának 15. évfordulóját
Presser Gábor, a Csík Zenekar, Bősze Ádám, Beck Zoltán és Grecsó Krisztián is fellép a pécsi Kodály Központ ősszel induló évadában abból az alkalomból, hogy idén ünneplik a kimagasló akusztikájú hangversenyteremnek otthont adó épület megnyitásának 15. évfordulóját.
Fotó: Csík zenekar/Vető Gábor
A létesítmény az elmúlt másfél évtizedben a magyar és a nemzetközi kulturális élet meghatározó helyszínévé vált, mindeddig 1,24 millió látogatót fogadott.
Az évad 2025. szeptember 1-jén a Pannon Filharmonikusok városnapi díszhangversenyével indul és 2026 júliusában, a Zsolnay Fényfesztivállal zárul.
Az évadban számos nagyszabású esemény várja a közönséget
Köztük a StEfrem & Deva koncertje, a Verbier Fesztivál Kamarazenekarának előadása, a Csík Zenekar és Presser Gábor Adagio produkciója, valamint a legendás amerikai gitáros, Victor Wooten és családja, a Wooten Brothers fellépése.
Az évfordulóhoz kapcsolódóan december 13-án a családoké lesz a főszerep
Varró Dániel meséli el a gyerekeknek Csajkovszkij Diótörőjét, lesz humoros "Kodály-túra" Köles Ferenc vezetésével és a programban szerepel Bősze Ádám "Muzikális bestiák" előadása is.
Ezen a napon meglepetés-flashmobok és Beck Zoltán-Grecsó Krisztián: Szeretet vessző béke című lemezbemutatója várja a közönséget.
Henri Gonzo Bob Dylan-estje, valamint építészeti kulisszatitkok Keller Ferenc, Hőnich Richárd és Sólyom Benedek építész-tervezők tolmácsolásában is várják a látogatókat.
Fotó: Henri Gonzo
A Pannon Filharmonikusok az évadra két exkluzív programmal készül
Verdi Aida című operájának bemutatójára október 18-án, majd a terem egykori nyitónapján, december 16-án díszhangversenyre várja a közönséget, amely Kodály Zoltán-műveket is hallhat.
Fotó: Pannon Filharmonikusok Facebook
A Kodály Központ a megnyitása óta 2684 eseménynek adott otthont
Programkínálata a kezdetektől a sokszínűségre épít: a világhírű komolyzenei koncertektől a pop-, rock- és jazzprodukciókon át színházi előadásokig és táncművészeti estekig számos műfaj megtalálható a repertoárban.
Az intézmény üzemeltetője mellett a Pannon Filharmonikusok és a Filharmónia Magyarország rendez rendszeresen koncerteket az épületben.
Az elmúlt években mások mellett Al di Meola, Mike Stern, Jan Garbarek, Richard Bona, Tommy Emmanuel, Yamato, Avishai Cohen, Presser Gábor, Dés László, Lajkó Félix, Pintér Béla Társulata, Alföldi Róbert, a Magyar Állami Népi Együttes, a Duda Éva Társulat és a Pécsi Balett is fellépett a pécsi kulturális főváros program elemeként létrehozott épületben.
Kiemelt kép: Presser Gábor Facebook oldala