dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Eszenyi Enikő: Gyűlölöm magát

Eszenyi Enikő - Gyűlölöm magát

off off off off off
E-tango
Előadó: Eszenyi Enikő
Album: E-tango
Megjelenés: 1999
Hossz: 3:08
Szövegírók: Szilágyi László
Zeneszerzők: Eisemann Mihály
Kiadó: Magneoton
Stílus: Keressük!
Címkék: feldolgozás [+]
Megtekintve: Ma 1, összesen 15185 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Gyűlölöm magát

Nem tudom így tavasszal
tele vagyok panasszal
elepedek a fájdalomtól.
Megtaláltam a párom,
de hiába imádom,
az a gonosz reám se gondol.

Dédelgetik az úri dámák,
csókokkal meg pezsgővel várják.
Énnekem nem marad más,
csakis a könnyhullajtás,
egy keserű, vad sóhajtás.

Gyűlölöm magát, mert másé,
gyűlölöm magát, mert százé,
gyűlölöm magát, mert nem enyém!
Gyűlölöm magát, hullámos fekete haját,
a csókos piros ajakát gyűlölöm én!

Imádnám magát, ha egyszer észrevenne már
és elhozná a vágy, ha csak egy éjszakára bár,
de addig gyűlölöm magát, mert másé,
gyűlölöm magát, mert százé,
gyűlölöm magát, mert nem enyém!

Akárhogy is megbántott,
azért, hogyha az álmok
éjfél felé szememre szállnak,
mindig könnyes a párnám,
mintha mindig csak várnám
a vágyaim magánál járnak.

Reszket minden parányi részem,
ajakamon az ajkát érzem.
S mintha magát ölelném,
a fülébe őszintén szerelmesen
ezt súgom én:

Gyűlölöm magát, mert másé,
gyűlölöm magát, mert százé,
gyűlölöm magát, mert nem enyém!
Gyűlölöm magát, hullámos fekete haját,
a csókos piros ajakát gyűlölöm én!

Imádnám magát ha egyszer észrevenne már
és elhozná a vágy, ha csak egy éjszakára bár,
de addig gyűlölöm magát, mert másé,
gyűlölöm magát, mert százé,
gyűlölöm magát, mert nem enyém!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Koncertek, adventi séták és irodalmi estek is várják a közönséget a Várkert Bazárban

Nagyszabású koncertek, családi programok, adventi séták, irodalmi és táncos estek, továbbá iparművészeti vásár és szabadtéri kiállítás is várja a családokat november 29. és december 31. között a Várkert Bazár adventi programsorozatában.

 




A Mikulásváró családi napon december 6-án fellép a Kolompos együttes, és látható lesz a Kippkopp a hóban című bábmusical.


Az adventi vasárnapokon ingyenes kézműves foglalkozásokon lehet majd adventi koszorút készíteni a Rendezvényterem aulájában, de magyar iparművészek is kínálják majd saját portékáikat a De la Motte–Beer-palotában megrendezendő adventi vásáron december 12. és 14., valamint 19. és 21. között.

 

Kiemelt program a Sisi karácsonya című adventi sétasorozat, valamint a Legyen ünnep a Földön!- Retro teleink világa című szabadtéri kiállítás, amelyen 


a XX. század második felének téli időszakkal, ünnepekkel kapcsolatos tárgyi kultúráját mutatják be


a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum gyűjteményéből válogatott kultúrtörténeti rekvizítumok és ismeretterjesztő szövegek segítségével.

 

November 29-én Szebényi Dániel Újratervezés című lemezbemutatójára várják az érdeklődőket. 


November 30-án a Sárik Péter Trió és Koszorus Krisztina közös produkciójának ad otthon a helyszín. December 7-én duplakoncertet ad a Budapest Bár, a Honeybeast pedig Összhang – nyitány című produkciójával lép fel december 13-án.

 

December 17-én Soltész Rezső és zenekara lesz a vendég


A koncerten a szerző legújabb dupla albumának szimfonikus hangszerelésű dalai, valamint olyan karácsonyi klasszikusok hangzanak majd el, mint a Csendes éj, vagy az ABBA-tól a Happy New Year. Az énekest a Szolnoki Szimfonikus Zenekar, ifj. Rátonyi Róbert zongoraművész és egy hagyományos beategyüttes kíséri, a koncert vendége Lukács Sándor színművész lesz.

 

Urbányi Zóra magyar-amerikai dalszerző-énekes Egy este, egy érzés, egy hang című, dupla koncertjével tér vissza a Várkert Bazár színpadára december 20-án, másnap pedig 


a StEfrem Férfikar adventi és karácsonyi műsora lesz hallható Szirtes Edina Mókus vendégszereplésével.


Az Ivan & The Parazol december 27-én lép fel, másnap pedig a Modern Art Orchestra ünnepli fennállásának 20. évfordulóját egy gálakoncert keretében, amelynek vendége lesz mások mellett Harcsa Veronika és Törőcsik Franciska is.

 

Az előszilveszteri fellépő december 30-án idén is a Random Trip lesz, a szilvesztert pedig a Be Massive elektronikus partiján ünnepelheti a Várkert Bazár közönsége.

 

Az adventi időszak alatt a Halászó gyerekek teraszán ünnepi díszek és faszénen sült karácsonyi ételkülönlegességek, forró italok várják az arra sétálókat, a Dísz téri De la Motte–Beer-palotában megrendezendő adventi vásáron pedig a kortárs iparművészek nem csak portékáikkal, de különleges workshopokkal is várják az érdeklődőket a Rearticon Iparművészeti Egyesület közreműködésével. 


Az adventi vasárnapokon ingyenes kézműves foglalkozásokon lehet adventi koszorút és apró ajándékokat, díszeket készíteni a Rendezvényterem aulájában.

 

December 14-én a Magyar Nemzeti Táncegyüttes előadásában a Téli tánc című darabot láthatja a közönség, amelyben elfeledett, letűnőben lévő magyar hagyományok és a jeles napok szokásai elevenednek meg, december 18-án pedig az Aposztróf irodalmi estet rendezik meg Fölötte álom-éneket dúdolnak címmel. Az est vendége lesz Gubik Petra színésznő-énekes, Mező Misi énekes és Kollár-Klemencz László zenész, író.



Kiemelt kép: illusztráció/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás