Előadó: | Kowalsky meg a Vega |
---|---|
Album: | Forradalom Rt. |
Megjelenés: | 2006 |
Hossz: | 3:33 |
Szövegírók: |
Balázs Gyula Nemes Csaba Kéli Edit Kowalsky Balázs Gyula Dajka Krisztián |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | CLS Records |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Egyedül végig az úton
Vár a keleti part
Csak lazán a gázpedállal
Gurulunk a tatár se hajt
Nem űldöz rendőr minket
Én nem tettem semmi mást
Csak amióta megszülettem
Kedvel a szabadság
Ref:
Nem keresem a holnapot
Én így is jól vagyok
Élvezem hogy Veled vagyok
Pont elég amit ma megkapok
Már ez is ajándék
És minden nap kibontom
Egyedül, de mégsem árván
Valami mindig hajt
Tudom, hogy a sztrádán túl
Amit keresek megtalál majd
Nem űldöz a tegnap
Ami volt az nincs ma már
Csak egy dolog biztos,
Hogy kedvel a szabadság
Kedvel a szabadság
Nincs új a nap alatt semmi
Jó mindig előre menni... Ennyi
Nálam is csak egy dolog van ami hajt
Élni tanulok, kerülöm a bajt
Élvezem a napot és figyelem a szivem
Nem locsolok olajat, ha meggyújtod a tüzet
Szeptember 30-án ismét a fiataloké lesz a Müpa
Az egyetemi napon a hallgatók bejárhatják az épület rejtett zugait a magyar könnyűzenei élet kiválóságai és a Müpa szakemberei által vezetett ingyenes backstage-túrákon, továbbá minikoncerteken vehetnek részt, és közelebbről is megismerhetik, hogyan működik a kulturális intézmény.
A backstage-túrák egy részén a résztvevőket ismert művészek - Beck Zoltán és Grecsó Krisztián, Co Lee, Fekete Giorgio és Mehringer Marcell - kalauzolják, akik személyes történeteiket és friss müpás élményeiket is megosztják a hallgatókkal.
A túravezető művészek nemcsak mesélnek, hanem hangszerüket is megszólaltatják
Ezáltal a diákok a történetek mellett olyan exkluzív eseményeken is részt vehetnek, mint a Mehringer akusztik, a beck@grecsó, a Co Lee x DOÓR akusztik, valamint a Carson Coma frontembere, Fekete Giorgio minikoncertje.
Mehringer akusztik is lesz
Fotó: Mehringer
A résztvevők bepillanthatnak a kulisszák mögé
A Müpa munkatársai által vezetett tematikus backstage-túrákon oda is betekintést kapnak a hallgatók, ahová a nagyközönség csak ritkán juthat be. A séták során fény derül többek között arra, hogyan népszerűsítik a Müpa évi több mint 1500 programját, szó lesz a különleges színpadtechnikai megoldásokról, kiderül, hogy hány kolléga dolgozik egy előadáson, és hogyan zajlik egy élő koncertközvetítés a Müpa videó- és hangstúdióiban. A résztvevők mindemellett megnézhetik, hogyan próbál például a Fitos Dezső Társulat vagy az Anima Musicae vonósnégyes.
Láthatják a látogatók, hogy hogyan próbál az Anima Musicae vonósnégyes
Fotó: Anima Musicae hivatalos
A leendő közgazdászok és jogászok éppúgy megtalálhatják a kedvükre valót, mint azok, akiket a szcenika, a hangstúdiók világa, vagy éppen a marketing vonz, de azok számára is bőven akadnak inspiráló pillanatok, akik még nem döntöttek a jövőjükről.
Részletek a belépés kapcsán
Az esemény ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, a backstage-sétákra pedig a helyszínen lesz lehetőség jelentkezni. A gördülékeny belépéshez érvényes felsőoktatási diákigazolvány szükséges, és a hallgatókat kísérő oktatók számára szintén nyitottak a programok.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik